Łazienka jest miejscem, w którym wieczorem wypoczywamy i relaksujemy się po ciężkim dniu, a rano przygotowujemy do rozpoczęcia kolejnego dnia. Powinna więc być miejscem nie tylko przestronnym, ale i funkcjonalnym, estetycznym, wygodnym i… stylowym.

łazienka nowoczesna

Source: customplaces.com via Tamara on Pinterest

Łazienka urządzona w stylu nowoczesnym (jak ta na zdjęciu) opiera się na minimalizmie, oszczędności, surowości i geometrycznych kształtach. Wszystko jest tu dokładnie zaplanowane, co za tym idzie, w takiej łazience nie ma miejsca na przypadkowość. Nie ma tu miejsca na dużą ilość mebli, które tylko zagraciłyby przestrzeń. Wieszaki na ręczniki i jeden stołeczek przy prysznicu w zupełności wystarczą.

Kafelki utrzymane w jasnej tonacji, a także duży i przeszklony prysznic optycznie powiększają pomieszczenie. O nowoczesnym klimacie łazienki świadczy nie tylko powściągliwy, wręcz ascetyczny prysznic, w którym elementy szklane połączona z metalowymi, ale także umywalki w prostych, geometrycznych kształtach. Istotne znaczenie ma również oświetlenie. Tutaj, zamiast oświetlenia sufitowego, zastosowano oświetlenie boczne ścienne, przez co łazienka zyskała na klimacie i mimo swej surowości, stała się bardziej przytulna.