Tapety coraz częściej goszczą w aranżacjach łazienek. Coraz częściej sięgamy po nie zamiast po klasyczne płytki. Dlaczego? Bo to tapeta w łazience zapewnia nam oryginalny i nietuzinkowy wystrój wnętrza. Moda na płytki już była. Czas zatem na coś innego. Co ciekawe, tapeta niesie za sobą wiele innych korzyści, niż tylko dekoracyjne. Świetnie maskuje wszelkie nierówności ścian, jest łatwa w montażu, a do tego bardzo przystępna cenowo. Przy minimum wysiłku, zapewnia maksimum efektu. Niestety, nie każda tapeta będzie odpowiednia do łazienki. Musimy pamiętać, że łazienka jest wnętrzem, w którym panuje dość specyficzny klimat. Duża wilgotność i zmienność temperatur szybko zniszczyłyby zwykłą papierową tapetę. Jak więc wybrać?

Najlepsze tapety do łazienki – winylowe

W łazience genialnie sprawdzi się tapeta winylowa, która posiada warstwową budowę odporną na wodę i wilgoć. Taką tapetę zmywalną możemy swobodnie czyścić – bez ryzyka uszkodzenia, czy nawet zniszczenia. Specjaliści od wnętrz szczególnie polecają tapety winylowe płaskie, o błyszczącej powłoce. Tapety spieniane mimo, że są grubsze, to jednak nie są już tak odporne na zarysowania, jak płaskie.

tapeta do łazienki

Tapety z włókna szklanego

Dobrą alternatywą dla tapet winylowych są tapety z włókna szklanego. Już sama ich nazwa sugeruje nam, że tego typu tapety są zmywalne, mocne i odporne na uszkodzenia. Co ciekawe, nadają się do malowania farbami do wnętrz. Z powodzeniem można też je czyścić i przemywać. Trzeba jednak wiedzieć, że tapety z włókna szklanego są bardzo trudne do usunięcia. Jeśli zdecydujemy się na nie, musimy liczyć się z tym, że będą musiały zostać na ścianie przez dość długi czas.

Polecamy: Wybieramy parawany nawannowe