Coraz więcej osób zamiast tradycyjnej kąpieli w pieniącej się wannie wybiera szybki prysznic. Ale są też tacy, którzy dysponując niewielką przestrzenią łazienkową, stają przed wielkim dylematem: wanna czy prysznic?

kabina prysznicowa

Source: tantjohanna.elleinterior.se via Sophi on Pinterest

Zamontowanie kabiny prysznicowej jest rozwiązaniem bardziej praktycznym i zajmującym zdecydowanie mniej miejsca w łazience. Ponadto, podczas kąpieli w wannie zużywamy średnio 150 litrów wody, a korzystając z prysznica jedynie około 50 litrów. Również czas mycia pod prysznicem jest zdecydowanie krótszy niż podczas kąpieli. Można więc stwierdzić, że prysznic jest odpowiednim rozwiązaniem w wieloosobowych rodzinach.

Dostęp do kabiny prysznicowej jest łatwiejszy dla kobiet w zaawansowanej ciąży i osób starszych. Jeżeli nawet nie lubimy myć się na stojąco to możemy zainstalować pod prysznicem specjalne składane krzesełko.

Na koniec zwolenników długich kąpieli w wannie do prysznica powinien przekonać fakt, że może on mieć właściwości lecznicze. W tym celu należy naprzemiennie wykonywać prysznic raz ciepłą, a raz zimną wodą. Dzięki temu zahartujemy organizm, pobudzimy krążenie i wzmocnimy nasze serce. Stosowanie naprzemiennego strumienia wody zdecydowanie lepiej odpręża skórę niż klasyczna kąpiel.

W świetle powyższych argumentów człowiek rozsądny powinien wybrać prysznic. Jeżeli jednak, ktoś nad racjonalne myślenie przedkłada leniwe wylegiwanie się w wannie, tego żadna logika nie przekona do stania pod prysznicem. Stałe porzekadło ludzi wygodnych mówi: „Po co stać skoro można się położyć”. Dlatego amatorów długich gorących kąpieli nie zmanipulują żadne sofistyczne argumenty „prysznicowców”.