Biały to najjaśniejszy z kolorów. Jego moc często bywa niedoceniana. Ignorujemy biel i niechętnie po nią sięgamy. A to błąd. Kolor biały to doskonałe rozwiązanie do łazienek, zwłaszcza tych, które nie grzeszą dużymi wymiarami. Biel pomaga optycznie powiększyć małe wnętrze. Sprawia, że niewielka łazienka nie przytłacza i nie dusi. Kolor biały powoduje, że niewielkich rozmiarów wnętrze prezentuje się naprawdę szykownie i stylowo.

Biel może występować solo i wtedy mamy do czynienia z efektem „total white”. Z powodzeniem może być też połączona lub przełamana innymi kolorami. Dzięki temu, że jest uniwersalna i wszechstronna, świetnie wygląda z każdym innym kolorem.

Biel w wydaniu total to doskonała propozycja dla fanów minimalizmu. Biel w parze z inną barwą to propozycja dla osób, które boją się nudny i monochromatycznych rozwiązań.

Biel i czerń

Duet bieli i czerni to już klasyka gatunku. Jest bezpieczny, a do tego sprawdza się zawsze i wszędzie. Doskonale pasuje do wnętrz nowoczesnych i tradycyjnych. Fajnie odnajduje się we wnętrzach skandynawskich i glamour. Zestawiając biel z czernią nie można bać się wpadki, bo takowa nam nie grozi.

W nowoczesnych wnętrzach czarna może być jedna ze ścian lub podłoga. Ciekawym rozwiązaniem jest czarno biała szachownica zastosowana na podłodze. Ale uwaga! Tego typu element jest zazwyczaj bardzo dominujący przez co najbardziej przyciąga uwagę. Decydując się na szachownicę na podłodze, warto zadbać o umiar w reszcie elementów dekoracyjno-ozdobnych.

We wnętrzach klasycznych i glamour czarne mogą być sanitariaty, jak i dodatki. Dobrze aby cały czas elementem dominującym była biel, a czerń pojawia się tylko gdzieniegdzie, np. w postaci wanny, lampy, szezlongu lub toaletki.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Biel i inne kolory

W projektach białych łazienek, z powodzeniem sprawdzają się także akcenty innych kolorów, tzw. czystych barw. Najlepszym rozwiązaniem jest błękit, wrzos i odcienie żółci. Bardzo ciekawym i jednocześnie eleganckim rozwiązaniem jest dopełnienie bieli szarością. Ale uwaga! Chcąc ożywić białą łazienkę, należy wykorzystać tylko jeden lub dwa inne kolory. Nadmiar barw nie będzie wyglądał zbyt dobrze i może niepotrzebne wprowadzić efekt kiczu. Kolory należy stosować ostrożnie, ponieważ biel wzmacnia ich siłę.

Gdzie wykorzystać odcienie inne niż biel? Np. na dodatkach: dywanikach łazienkowych, akcesoriach do higieny i mycia ciała, na firankach (o ile w łazience jest okno). Pastele można także zastosować na ścianie.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest