Powrót do natury? Tak, to jeden z mocniejszych trendów ostatnich lat w projektowaniu wnętrz. Wyraża się powrotem do ekologicznych, naturalnych materiałów oraz kolorów. Naturalne bywają też faktury, np. nieoszlifowany do końca kamień. Nowe podejście eko jest widoczne w naszym życiu w wielu sferach. W projektach i aranżacjach łazienek dominują więc trendy uwzględniające ten ekologiczny trend.

Łazienka w kolorach ziemi

Źródło Sanitec-Koło biuro prasowe

Ten ekologiczny, naturalny design konkuruje dziś z wieloma pomysłami na aranżacje łazienek: nowoczesnymi, ascetycznymi, rustykalnymi. Na blogu inspirujacalazienka.pl. znalazłam wiele ciekawych  nietuzinkowych inspiracji i projektów – zobacz: aranżacje łazienek w modnym kolorze czerni, w ascetycznym i harmonijnym stylu japońskim oraz wiele innych.

Co jednak wyróżnia styl naturalny, ekologiczny? Otóż ciepłe naturalne kolory, naturalne materiały tworzą niepowtarzalny nastrój harmonii i spokoju. W takim wnętrzu naprawdę odpoczniemy – a łazienka przecież to strefa naszego domowego relaksu i odprężenia, nasze małe prywatne SPA.

Odcienie brązów nadadzą pomieszczeniu specyficznego ciepła. Pamiętajmy jednak, by ciemniejsze kolory nie zdominowały zupełnie przestrzeni. Potrzebne są też inne akcenty kolorystyczne: biała ceramika, piaskowe płytki. Z ciemnymi kolorami uważajmy w małych wnętrzach – tu lepiej sprawdzą się nie jako dominujące barwy, a jako uzupełnienie i kolorystyczne akcenty. W zależności więc od wnętrza – odwracamy proporcje.

Kolory natury to jednak nie tylko ściany! W ostatnich latach na rynku pojawiły się meble łazienkowe w różnych odcieniach brązu. Znakomitym przykładem jest tu kolekcja mebli i ceramiki marki KOŁO sygnowana przez wybitnego włoskiego designera Antonio Citterio. Drewniane półki, marmurowe blaty czy płytki to większy koszt, na który nie zawsze można sobie pozwolić. Na szczęście dużą rolę w ocieplaniu wnętrza mają też dodatki – tu mamy spore pole do popisu. Wiklinowe kosze z płótnem w środku, ceramika w kolorach natury, kamienie, muszle ozdobne czy suszone kwiaty i już nasza łazienka jest eko, a my odnajdujemy w niej spokój i odprężenie. Eko tak działa, w otoczeniu barw ziemi odpoczywamy, a nasze zmęczone ciało i dusza odnajdują ukojenie. Kąpiel z eko dodatkami w takim wnętrzu to już zupełny raj dla zmysłów.