Biel to kolor ponadczasowy. Kojarzy się z ascetyzmem, czystością, elegancją. Dobrze wygląda we wnętrzach nowoczesnych i klasycznych. Daje ogrom możliwości. Nic dziwnego, że coraz więcej osób aranżując własną łazienkę, decyduje się na kolor biały. Aby jednak ta biel nie wygląda nudno i nijako, warto przełamać ją kolorowym akcentem.

Z jakimi kolorami najlepiej łączyć biel?

Biel jest kolorem uniwersalnym, dlatego łatwo ją łączyć z innymi barwami. Może to być zieleń, niebieski, żółty, a nawet czerwony. Może to też być szary lub czarny – kolorowy uważane za kwintesencję szyku i elegancji. Każdy z nich może być tym, który będzie dominował w naszej kuchni. Czasami bowiem warto zdecydować się na odważne rozwiązania, które dzięki połączeniu z bielą stworzą naprawdę ciekawe wnętrze. Musimy być jednak ostrożni, nie wolno nam przesadzić z nadmiarem barw. Trzeba pamiętać, że to biel ma cały czas grać główną rolę.

biała łazienka i morskie dodatki w w postaci szafki, krzesła i  ręcznika

Jakie dodatki wybrać?

Posiadając białą łazienkę, pozostałe elementy wyposażenia mogą być dobrane na zasadzie kontrastu. Biel wyostrza inne kolory, jest dla nich odpowiednim tłem. Dlatego właśnie możemy zestawiać ją ze wszystkimi kolorami w postaci rozmaitych gadżetów i dodatków. W białej łazience dobrze będą się prezentować kolorowe taborety lub szafki. Świetnym rozwiązaniem mogą być też kolorowe lampy, kubeczki i pojemniki na przybory toaletowe. Ciekawym rozwiązaniem będzie też kolorowa zasłonka prysznicowa. Niby detal, a jednak potrafi zdziałać cuda. Również kolorowe ręczniki wniosą do wnętrza odrobinę szaleństwa.

biała łazienka i żółte dodatki

Dodatki nie muszą być nudne

Chcąc przełamać surową biel, możemy zainwestować w kolorową misę umywalkową lub kolorowe dywaniki. Mimo, że rzadko kiedy w łazience obecne są doniczki z kwiatami, to na przekór wszystkiemu możemy je tam wnieść. Różowa orchidea w ozdobnej donicy będzie na pewno wspaniałym dopełnieniem aranżacji. Dobrze wybrać także oryginalną pralkę czy gadżety do stylizacji włosów. Wisząca gdzieś przy lustrze kolorowa suszarka lub prostownica do włosów, fajnie przełamie ascetyzm wnętrza. Białe wnętrze łazienki możemy także urozmaicić poprzez eksperymenty ze ścianą. Na pewno fajnym rozwiązaniem będzie beton dekoracyjny przyklejony do całej ściany lub na jej wąskim fragmencie. Oryginalnym rozwiązaniem będą również naklejki ścienne czy napisy na lustra łazienkowe. Idąc dalej – kolorowy grzejnik czy wieszaki na ubrania z pewnością dodadzą białym ścianom nowoczesnego charakteru. Tak naprawdę dokonując nawet niewielkiej zmiany w postaci dodatków, jesteśmy w stanie stworzyć zupełnie inne, bardziej urozmaicone kolorami wnętrze. Tak naprawdę klimat, jaki będzie panował w tym pomieszczeniu, zależy tylko od nas samych. Czasami wystarczy jeden dodatkowy element wystroju, który sprawi, że poczujemy się o wiele lepiej.