Białe łazienki są piękne, eleganckie i stylowe. Pozostają modne niezależnie od panujących trendów. Dają wrażenie ładu i harmonii. Są minimalistyczne, przez co nie męczą i nie nudzą się. Kolor biały świetnie wygląda zarówno w małych, jak i dużych wnętrzach. Co więcej – sprawia wrażenie, że wnętrza wyglądają na większe, niż są w rzeczywistości. Biel jest na tyle uniwersalna, że można ją zastosować na wiele sposób. Pięknie prezentuje się zarówno w wydaniu klasycznym, jak i nowoczesnym. Niebanalne historie tworzy także w wydaniu retro i glamour.

Biała łazienka: ceramika

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Białe łazienki są piękne, ale jednocześnie bardzo wymagające. Aby prezentowały się perfekcyjnie, muszą być zachowane w nienagannym porządku. Łatwiejsze do czyszczenia są urządzenia akrylowe. Termoutwardzalna farba proszkowa, która tworzy wierzchnią warstwę akrylu ogranicza rozprzestrzenianie się drobnoustrojów i ułatwia codzienne czyszczenie. Na akrylu trudniej osadza się także kamień. Zarówno urządzenia akrylowe, jak i ceramiczne mogą być pokryte warstwą powłoki hydrofobowej, dzięki której do ich powierzchni nie przylega brud.

Biała łazienka: podłoga

Podłoga to centralny punkt łazienki. Biała i błyszcząca wygląda perfekcyjnie w każdych warunkach oświetleniowych. Warto jednak pamiętać, że białe fugi są bardzo podatne na zabrudzenia i żółknięcie. Albo zadbacie o częste i sumienne ich czyszczenie, albo kupicie marker do odświeżenia białych fug, albo zamiast białych fug – wybierzecie fugi w innym kolorze. Biel świetnie współgra zarówno z czernią, jak i wszystkimi innymi kolorami. Zamiast białych płytek, możecie też zdecydować się na inny materiał. Na podłodze w łazience dobrze sprawdzą się także deski drewniane. Aby pasowały do całości, możecie śmiało przemalować je na biało.

Odrobina koloru nie zaszkodzi

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Jeśli białe łazienki wydają się wam zbyt nudne i nijakie, wprowadźcie do nich odrobinę koloru. Biel kocha kolor i dobrze czuje się w jej towarzystwie. Kolorowe akcesoria łazienkowe odmienią aranżację i dodadzą jej smaczku. Wnętrza nie przytłoczą duety bieli i szarości, jak również bieli i czerni. Biała łazienka zyska zupełnie innego wymiaru, jeśli wprowadzimy do niej odrobinę zieleni, żółci lub fuksji. Kolorowe akcesoria łazienkowe w postaci dozowników na mydło, czy dywaników wniosą do białej łazienki odrobinę świeżości i nietuzinkowości. Jeśli szukamy dobrego rozwiązania do łazienki, zajrzyjmy tutaj: akcesoria łazienkowe Praktiker. Znajdziemy wiele ciekawych opcji wystroju. Na pewno warto się skusić na takie rozwiązania.