Kwiaty do łażeinki

Kwiaty od dawien dawna dekorują wnętrza naszych mieszkań. Często goszczą w sypialni, salonie, a nawet i kuchni. Coraz częściej zaglądają też do łazienki. Ale uwaga! Dekoracja łazienki kwiatami powinna być przemyślana. Kwiaty w łazience potrafią pięknie udekorować wnętrze, ale pod jednym warunkiem, że będą odpowiednio dobrane. Nie każdy bowiem gatunek kwiatów nadaje się do łazienki. Jak wiadomo, we wnętrzu tym panuje dość specyficzny klimat – duża wilgotność i często wysokie temperatury. Jakie kwiaty wybrać do łazienki? O tym poniżej.

Jakie kwiaty do łazienki?

Decydując się na dekorację łazienki w postaci kwiatów musimy pamiętać o jednym. Kwiaty muszą mieć dostęp do światła. W przeciwnym razie umierają. Jeśli nie macie okna w łazience, lepiej zdecydujcie się na kwiaty sztuczne. Ci, co mają szczęście i okno w łazience posiadają, mogą zaszaleć. Do łazienki najlepiej wybrać odmiany, które lubią wilgotne powietrze. Doskonale będą się tu czuły wszelkie gatunki bagienne, jak np. cibora i sitowie. Polecane kwiaty do łazienki to także: wspaniałe storczyki, eleganckie paprocie, krotony i kalatee. Kaktusy raczej nie będą czuły się tu dobrze, więc nawet jeśli lubicie je najbardziej, nie wstawiajcie ich do łazienki.

Kwiaty w pięknej oprawie

Aby kwiaty w łazience były ładną ozdobą warto wybrać także efektowne doniczki, które podkreślą ich urodę i będą pasowały do wystroju łazienki. Ładnie wyeksponowane kwiaty w doniczce, dobranej pod względem formy, koloru i faktury rośliny – to elegancki dodatek, który będzie dekoracją łazienki. Jeśli Wasza łazienka jest urządzona w stylu nowoczesnym, gorąco polecam donice srebrne lub metalowe. Jeśli macie eko łazienkę, wybierzcie donice bambusowe lub wiklinowe. Do łazienek tradycyjnych fajnym pomysłem będą donice szklane lub plastikowe.