Urządzając łazienkę warto pamiętać o kilku elementach: wygodzie, funkcjonalności i kolorystyce. Ta ostatnia ma ogromny wpływ na wygląd i charakter wnętrza. Wybierając kolorystykę wnętrza łazienki, warto wiedzieć nie tylko, jakie są obowiązujące trendy, ale przede wszystkim znać znaczenie poszczególnych barw. Dlaczego? A dlatego, żeby nie zakłócały one funkcji tego miejsca. Dziś na tapetę weźmiemy sobie najbardziej klasyczny, uniwersalny i wszechstronny kolor – biel. Wbrew pozorom coraz więcej ludzi decyduje się na urządzenie swojej łazienki w odcieniach bieli. Co ciekawe, wiele z tych osób udowadnia, że biały wcale nie jest nudny!

Biel, czyli co?

Na początku była biel i białe było wszystko. Prawda jest taka, że jeszcze kilka lat temu nie mieliśmy do wyboru innej ceramiki niż tej w kolorze bieli. Białe były umywalki, kompakty WC, wanny i wszystko inne. Dziś producenci ceramiki próbują oferować nam urządzenia w wielu innych kolorach, aczkolwiek modele białe wciąż znajdują się na szczycie i są najchętniej wybierane. Dlaczego tak się uczepiliśmy bieli? Głównie dlatego, że jest uniwersalna i świetnie sprawdza się w każdej łazience. Biel nie przytłacza wnętrza i nie zaburza ogólnej koncepcji aranżacyjnej. Ponadto, kolor ten daje wrażenie czystości i higieny.

Biały optycznie powiększa i poszerza pomieszczenia, uwypukla inne kolory. Jest świetnym tłem dla kolorowych dodatków. Z bielą można zestawiać dosłownie wszystkie inne barwy. Biel i czerń to duet elegancji i pełen klasy. Biel i pomarańcz zawsze doda nam energii. Biel i zieleń? To świeżość. Biel świetnie poskramia czerwień, dzięki czemu ta prezentuje się łagodniej. Co by nie mówić, biały jest kolorem ponadczasowym i nigdy nie wyjdzie z mody. Jeśli z każdym nowym sezonem nie chcemy inwestować w nową ceramikę, nowe meble lub dodatki, postawmy na biel. W ten sposób nasza łazienka będzie zawsze na topie!

Jeśli nie boicie się bieli, postawcie na nią w wydaniu total. Wasza łazienka będzie ujmowała ascetyzmem i minimalizmem. Jeśli boicie się bieli w nadmiarze, możecie przełamać ją dowolnym kolorem. Czerń i szarości dodadzą łazience elegancji. Zieleń pozwoli wprowadzić do łazienki motyw eko. Z kolei wszelkie żółcie i pomarańcze fajnie ożywią białą łazienkę. Chcąc ocieplić białe wnętrze, warto wprowadzić do niego elementy wykonane z drewna. Szczególnie jasne odcienie drewna będą świetnie komponować się z bielą ścian i mebli.

łazienka urządzona na biało

białe łazienki