Trendy w urządzaniu wnętrz zmieniają się niemalże tak samo, jak te modowe. Każdy nowy sezon wita nas czymś nowym, inspirującym, zachwycającym. Każdy nowy sezon niesie za sobą coś, co pozwala nam odświeżyć wnętrza i dodać im nowego charakteru. Na co warto postawić w tym roku?

  1. Oryginalne wzory

Jeszcze nie tak dawno temu modne były płytki patchworkowe. Dziś powoli odchodzimy od tego trendu i wracamy ku klasyce. Obecnie bardzo modne są płytki jednokolorowe. Ale uwaga! Nie układamy ich w łazience w tradycyjny sposób, tylko tworzymy ciekawe kompozycje, wzory, itp. Warto też sięgnąć po płytki o nietypowej strukturze i z nich wyczarować piękne kompozycje.

  1. Industrialny szyk

Styl industrialny kojarzy się głównie z surowością, minimalizmem, chłodem. Jego wyznacznikiem jest stal, kamień i wszelkie odcienie szarości. W tym sezonie możemy nieco zaczerpnąć z industrializmu, zwłaszcza jeśli chodzi o kolor szary. To obecnie najmodniejsza barwa w aranżacji łazienki. Szarości mogą pojawić się zarówno na ścianie i podłodze lub na meblach (szafkach i komodach łazienkowych). Szare mogą być płytki ceramiczne lub przynajmniej dodatki, np. dywanik łazienkowy.

  1. Czarna armatura

Czerń w dalszym ciągu zajmuje wysoką pozycję w urządzeniu wnętrz. Może występować solo lub w duecie z bielą, ewentualnie szarościami. Ale żeby było jeszcze bardziej zaskakująco i oryginalnie, nie stawiamy na czarne meble, ale… czarną armaturę! Baterie umywalkowe, natryskowe i wannowo-natryskowe w odcieniach czerni są bardzo zaskakujące, a przy okazji prezentują się niesamowicie szykownie.