Mówi się, że baterie łazienkowe są czymś w rodzaju biżuterii. Potrafią nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, podkreślić jego styl i dostojność. Potrafią sprawić, że wnętrza wydają się bogatsze, bardziej luksusowe i prestiżowe.

złota bateria umywalkowa

złota bateria umywalkowa na tle eleganckiej czerni (źródło: Pinterest)

Niestety baterie do łazienek są wciąż niedocenianym elementem wyposażenia, kupowanym zazwyczaj na samym końcu. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak ten niewielki detal potrafi ozdobić przestrzeń.

Ostatnim krzykiem mody w aranżacjach łazienek, jednocześnie najgorętszym trendem tychże aranżacji jest minimalizm. Wybierając baterie łazienkowe warto więc skupić się na tych prostych w formie i oszczędnych w wyrazie. Minimalistyczne (nowoczesne) baterie sprawią, że wnętrze będzie wyglądało oryginalnie i stylowo.

minimalistyczna, srebrna bateria umywalkowa

minimalistyczna, srebrna bateria umywalkowa w połączeniu z bielą (źródło: Pinterest)

Wiele znanych marek designerskich coraz częściej i coraz chętniej sięga po prostą formę pozbawioną zdobień i udziwnień. Wśród  nich znajduje się znany i ceniony przez klientów włoski dom projektowy Alessi. Nowoczesne elementy wyposażenia łazienki o minimalistycznych kształtach i nowatorskim podejściu do użytkowania stały się wizytówką znanej marki. I mimo, że baterie Alessi są bardzo drogie, to jednak warto w nie zainwestować. Można też poszukać na rynku modeli, które designem będą przypominać te włoskie.

Kupując baterie łazienkowe, zamiast tradycyjnych białych, sięgnijcie po srebrne lub złote. Złoto od kilku już sezonów króluje we wnętrzach. Ten nieco surowy materiał doskonale wpisuje się w nurt stylu loftowego, jak również nowoczesnego. Wbrew pozorom nie wnosi do wnętrza kiczu (z czym był kojarzony do tej pory), a dużo ciepła i charakteru. Srebro natomiast w każdym wydaniu będzie prezentować się dostojnie. O ile złoto będzie harmonizować z drewnem i czernią, o tyle srebro idealnie podkreśli surowość bieli i grafitu.

złota bateria

subtelna i delikatna złota bateria – w sam raz do minimalistycznego wnętrza (źródło: Pinterest)

prosta bateria umywalkowa z subtelnym elementem glamour w postaci brylancików

prosta bateria umywalkowa z subtelnym elementem glamour w postaci brylancików – idealna do wnętrz prostych i nowoczesnych (źródło: Pinterest)

minimalistyczna bateria w najczystszej postaci połączona z grafitową ścianą – efekt zachwycający!

minimalistyczna bateria w najczystszej postaci połączona z grafitową ścianą – efekt zachwycający! (źródło: Pinterest)