Tapeta w łazience to wybór mało oczywisty, a przez to naprawdę oryginalny. Wbrew powszechnym obawom, tapety mogą być kładzione także w pomieszczeniach narażonych na dużą wilgoć i wysoką temperaturę. Trzeba tylko pamiętać o tym, by wybrać odpowiedni rodzaj.

wzorzysta tapeta w łazience

wzorzysta tapeta w łazience

delikatna beżowa tapeta łazienkowa

delikatna beżowa tapeta łazienkowa

Wybierając tapetę do łazienki pamiętajmy o tym, by był to rodzaj dostosowany do tego pomieszczenia. W pomieszczeniach narażonych na wilgoć i podwyższoną temperaturę sprawdzą się tapety winylowe. Są wykonane z PCV, dzięki czemu są wodoszczelne i odporne na zabrudzenia. Dobrze znoszą dużą wilgotność, są zmywalne.

Tapeta z pewnością będzie oryginalnym dodatkiem do łazienki. W sklepach można znaleźć najróżniejsze wzory, łatwo więc znaleźć coś co będzie pasować do stylu i charakteru łazienki. Tapetę można wykorzystać zarówno jako podstawowy element wykończenia ścian w łazience, jak i jako akcent dekoracyjny położony na jednym fragmencie.

tapeta dekoracyjna położona na fragmencie ściany w łazience

tapeta dekoracyjna położona na fragmencie ściany w łazience

Przy tapetowaniu całego wnętrza dobrze sprawdzą się tapety o delikatnych, niezbyt agresywnych wzorach. Nie przytłoczą pomieszczenia, tylko podkreślą jego styl. Ciekawie prezentują się wzory geometryczne: od delikatnych pasów w najróżniejsze kolory po zakręcone esy-floresy. Intensywne wzory lub ciekawe, wyraziste motywy to doskonały pomysł jeśli tapetę położonymi tylko w jednym miejscu. Interesującą propozycją jest też tapeta o niecodziennej fakturze, dzięki której całe wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru.