Większość nowoczesnych łazienek posiada wannę i kabinę prysznicową lub tylko kabinę prysznicową. Prysznic cenimy przede wszystkim za szybkość i wygodę, co ma ogromne znaczenie rano, gdy w pośpiechu szykujemy się do pracy. Poza tym, prysznic jak nic innego potrafi postawić nas na nogi. Działa pobudzająco i energetyzująco. Nic więc dziwnego, że posiada więcej zwolenników niż wanna. W ostatnim czasie właściciele kabin prysznicowych oszaleli na punkcie deszczownic. Są to głowice prysznicowe, o wiele większe od standardowych słuchawek, które imitują deszcz.

Czy warto mieć deszczownicę?

Nie ma chyba innej odpowiedzi na pytanie czy warto mieć deszczownicę niż odpowiedzieć pozytywna! To naprawdę genialny wynalazek, który zapewnia nam mnóstwo możliwości. Dzięki deszczownicy możemy cieszyć się pod prysznicem drobnym kapuśniaczkiem, jak również porządną ulewą czy biczami wodnymi, które świetnie uporają się ze spiętymi mięśniami. Czy w ogóle jest to nam potrzebne? Może nie jest niezbędne, bo bez deszczownicy da się przeżyć, ale na pewno jest bardzo przydatne. Deszczownica świetnie sprawdzi się po pracy, gdy będziemy chcieli się zrelaksować. Rozproszony strumień wody, który swobodnie opada na całe ciało to coś, czego nie można przecenić. Taki strumień wody przyjemnie masuje ciało i tym samym rozluźnia zmęczone mięśnie. Prywatny masażysta nie będzie nam już potrzebny.

deszczownica prysznicowa

Jaką deszczownicę wybrać?

Wszystko zależy od charakteru i aranżacji łazienki. Jeśli mamy niewielką łazienkę i tym samym niedużą przestrzeń na prysznic, wówczas możemy postawić na deszczownicę przypominającą słuchawkę prysznicową. Jeśli przestrzeń prysznicowa jest dość spora, świetnie sprawdzi się deszczownica prostokątna lub kwadratowy panel albo deszczownica o kształcie pająka. Deszczownicę możemy też zamontować jako element dodatkowy w istniejącej już kabinie prysznicowej. Możemy podczas remontu, zainstalować deszczownicę sufitową, absolutnie niezależną od armatury prysznicowej.

nowoczesna deszczownica

Deszczownica do wanny? Czemu nie!

Deszczownica kojarzy się nam głównie z prysznicami. I na ogół montowana jest w kabinie prysznicowej. Jednakże niektóre modele możemy spokojnie zamontować nad wanną. Jeśli dobrze wymierzymy położenie głowicy, wówczas nie będzie ryzyka, że woda będzie rozchlapywać po podłodze. Najlepszym wyborem będzie zabudowanie ścianek, dzięki czemu dostaniemy stuprocentową pewność, że nie dojdzie do żadnego wypadku.

Polecamy także: Łazienka w stylu industrialnym