Styl francuski wraca do łask… Nic w tym dziwnego. To jeden z najbardziej eleganckich i wysublimowanych stylów w aranżacji wnętrz. Idealnie oddaje ideę luksusu i prestiżu. We wnętrzach francuskich wszystko dopracowane jest w każdym detalu. Tutaj nie ma miejsca na przypadek. Styl francuski, mimo że jest stylem pełnym przepychu, sięgającym do złotego baroku i klasycyzmu jest też stylem bardzo cenionym przez szerokie grono odbiorców. O co należy zadbać urządzając łazienkę w iście francuskim stylu?

Symetria przede wszystkim

Styl francuski kocha symetrię. Symetryczne powinny być nie tylko meble, ale i dodatki. Wszystko powinno pojawiać się parami. Jeśli chodzi o zastosowane materiały, dominujące powinny być kamienie i drewno, a więc materiały naturalne i zwrócone ku naturze. Zarówno drewno, jak i kamień mogą pojawiać się na podłogach oraz ścianach.

łazienka w stylu francuskim połączona z sypialnią widoczną w odbiciu pięknych luster

Kryształy, żyrandole

W łazienkach w stylu francuskim mile widziane (i to bardzo) są ozdobne żyrandole – najlepiej wykonane z pięknych kryształów. Można postawić zarówno na jeden pokaźny żyrandol, jak i kilka mniejszych, np. w postaci kinkietów.

łazienka w stylu francuskim z kryształami i dużym żyrandolem w pałacowym stylu

łazienka w stylu francuskim z mięsistymi zasłonami wolnostojącą na nóżkach wanną z pałacowymi kinkietami i ;bogatym żyrandolem w odcieniu beżu

Stylizowane meble

Mile widziane w łazienkach francuskich są meble stylizowane na wiek XVII i XVIII, koniecznie w jasnych (najlepiej białych) kolorach. Mile widziane są meble, które zazwyczaj nie pojawiają się w łazienkach, a więc okazałe fotele i szezlongi. Ważne miejsce powinny zajmować również ozdobne komody. W łazienkach francuskich główną rolę powinny odgrywać meble ze złotymi zdobieniami.

łazienka w stylu francuskim ze stylizowanymi na pałacowy meblami z bogatym żyrandolem i dekoracyjnymi ścianami

łazienka w stylu francuskim w odcieni bieli z dekoracyjnymi szafkami i przepięknym lustrem w w równie dekoracyjnej ramie