W dwóch ostatnich wpisach mówiliśmy sobie o klasycznych kolorach do łazienki. Na tapecie wylądowała biel, która jak się okazało nie jest taka zimna i nudna jak mogłoby się wydawać, a także czerń – synonim elegancji, z którym jednak należy uważać. Dziś będzie ostatni wpis z serii kolorów do łazienki. Zajmiemy się kolejnymi najpopularniejszymi barwami, a mianowicie zielenią i błękitem. Te dwa kolory bardzo często goszczą w naszych łazienkach. Niebieski zazwyczaj wykorzystywany jest do aranżacji w stylu marynarskim. Zieleń i kwintesencja stylu ekologicznego i powrót do natury. Ale po kolei…

Niebieska łazienka

Są takie osoby, które twierdzą, że kolor niebieski jest wymarzonym kolorem do łazienki. Głównie dlatego, że działa łagodząco i uspokajająco, co sprzyja relaksowi wieczorową porą. Ale uwaga! Niebieski nie może być zbyt ciemny, bo wtedy będzie przytłaczał wnętrze, szczególnie to niezbyt duże. Będzie też działał przygnębiająco, a przecież nie o to tu chodzi. Decydując się na niebieski zawsze warto wybrać jego jasny odcień. A jeśli mimo wszystko postawicie na ciemny odcień niebieskiego, to zadbajcie o to, aby nie występował w nadmiarze. Niech pojawi się w postaci dodatków, na podłodze lub na jednej ścianie. Chcąc uzyskać efekt marynistycznej aranżacji, błękit można zestawić z bielą lub drewnem. I tak np. niebieskie ściany będą genialnie współgrać z białą ceramiką sanitarną. Drewniane meble pięknie dopełnią całość. Niebieską łazienkę możemy też ożywić innym kolorem. Dobrym wyborem będzie tu czerwień lub żółć.

modna niebieska łazienka

niebieski w łazience

niebieska podłoga w łazience

niebieska ściana w łazience

Zielona łazienka

Kolor zielony od dawien dawna uznawany jest za harmonijny i uspokajający. Nie da się ukryć, że większość z nas najlepiej odpoczywa na łonie natury, która jak wiadomo jest zielona. Zieleń więc sprzyja odpoczynkowi i relaksowi. Zielona łazienka będzie miejscem, w którym odpoczniemy po ciężkim dniu. Kolor zielony ułatwi nam aranżację w zgodzie z naturą. Pozwoli stworzyć łazienkę ekologiczną. Zieleń, podobnie jak niebieski, fajnie komponuje się z drewnem oraz bielą.

modna zielona łazienka

zielona łazienka

zielona łazienka