Po wielkim boomie na płytki wielkoformatowe, znowu wracamy do drobnych płytek. Nic w tym dziwnego, gdyż mozaiki prezentują się naprawdę uroczo i pozwalają wyczarować istne cuda w łazience. Mozaiki pozwalają na stworzenie kolorowych i geometrycznych wzorów. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie efektu 3D na ścianie lub podłodze. Nawet stworzenie obrazów jest możliwe dzięki maleńkim, kolorowym płytkom. W sklepach dostępne są mozaiki w różnorodnym wydaniu – nie tylko w różnych kolorach, ale także kształtach.

Ceramiczne i szklane

Większość z nas przyzwyczaiła się do tego, że mozaiki tworzone są z ceramiki, bo takie były modne do tej pory. Jednakże od jakiegoś czasu dostępne są mozaiki szklane, które gwarantują efekt glamour. W sklepach można też znaleźć mozaiki wykonane z kamienia, drewna, a nawet metalu. Dzięki temu, można wybrać produkty odpowiednie do aranżacji naszej łazienki. Szklane mozaiki świetnie wpiszą się w styl glamour. Drewniane pięknie dopełnią eko aranżacje. Z kolei metalowe idealnie uzupełnią aranżacje w stylu industrialnym.

modna mozaika

mozaika w łazience

Milion możliwości

Jedna i ta sama mozaika może mieć wiele wcieleń. Wszystko bowiem zależy od tego, w jaki sposób ją ułożymy. Ale zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej, sprawdźmy czy można wyczarować z niej dokładnie to, na czym nam zależy. Obecnie większość producentów płytek posiada na swoich stronach galerię z inspiracjami.