W jednym z ostatnich postów pisałam wam o trendach łazienkowych, na które warto postawić. Dziś wrócimy sobie na chwilę do tego zagadnienia, bo jest jeszcze kilka fajnych drobiazgów, które może zechcecie wykorzystać w aranżacji własnej łazienki.

Modne płytki do łazienki

W tym sezonie stawiamy głównie na mozaiki, o czym pisałam w jednym z ostatnich postów. Maleńkie płytki, które można układać w rozmaite desenie, skutecznie wypierają płytki wielkoformatowe. Popularnym rozwiązaniem jest również wyłożenie podłogi lub ścian wzorzystymi, patchworkowymi płytkami. Narasta także moda na płytki o kształcie rybiej łuski, które wyglądają niesamowicie stylowo, szczególnie w morskim odcieniu zieleni.

Modne meble łazienkowe

Uwaga nadchodzi moda na meble łazienkowe, które są przerabiane z innych mebli. Może to być stara komódka, która teraz będzie w łazience odgrywać rolę oryginalnej szafki, a może to być stary stolik pod maszynę do szycia, która sprawdzi się w roli toaletki. Meblowy recykling jest teraz bardzo na czasie! Warto o tym pamiętać zanim wyrzuci się jakiś stary mebel. Poza tym, modnym i jednocześnie obowiązkowym elementem wyposażenia łazienki jest szafka podumywlakowa. Na rynku znajdziemy mnóstwo interesujących propozycji. Od teraz nie zostawiamy umywalek samych sobie, tylko razem z nimi montujemy szafki. Jest to rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale także bardzo funkcjonalne. Taka szafka może nam posłużyć do przechowywania kosmetyków, akcesoriów łazienkowych lub chemii.

Klasyczna ceramika łazienkowa

Niezmiennie popularne są białe umywalki. Szalenie modne są także wanny wolno stojące na stylizowanych nóżkach, które wcale nie muszą stać na środku łazienki, albo z powodzeniem mogą znaleźć miejsce pod ścianą. W tym sezonie obowiązkowo stawiamy na prysznic bez brodzika, wydzielony taflą szkła zamiast klasycznej kabiny. Dzięki takiemu rozwiązaniu łazienka wydaje się przestronniejsza i bardziej estetyczna.