W momencie, kiedy większość osób urządza swoje łazienki w stylu nowoczesnym, industrialnym, dość oszczędnym i surowym, niektórzy pozostają wierni stylowi retro. Nic w tym dziwnego, gdyż retro prezentuje się świetnie niezależnie od panujących trendów. Elementy retro najlepiej zastosować w łazience o dużej powierzchni. W niewielkim pomieszczeniu stylowe meble i liczne dodatki nie będą odpowiednio wyeksponowane i tym samym się zagubią.

Retro kolory

Łazienka w stylu retro powinna opierać się głównie na połączeniu dwóch kolorów: czerni i bieli. Barwy te powinny pojawiać się na ścianach i na podłodze. Powinny zapewniać tło dla dodatków w odcieniach srebra lub złota. Można też zdecydować się na elementy w innych kolorach (turkus, fiolet), jednakże nie powinno ich być zbyt dużo. Prym powinien jednak wieść duet bieli z czernią.

łazienka w stylu retro

źródło: https://pl.pinterest.com

Retro meble

Mile widziane w retro łazience są meble zabytkowe lub stylizowane na zabytki. Fajnym rozwiązaniem będą tu szafki i komódki na rzeźbionych nóżkach lub z ozdobnymi uchwytami. W łazience retro warto ustawić również stylizowane, drewniane krzesło, które poza funkcją użytkową, pomoże zamienić zwykłą łazienkę w pokój kąpielowy.

Retro wyposażenie

W łazienkach retro lepiej sprawdzi się wanna niż prysznic. Najlepszym wyborem będzie wanna wolnostojąca – na złotych lub posrebrzanych nóżkach. Idealnym dodatkiem do niej będzie umywalka na postumencie lub konsoli. Nie zapominajmy też o pięknych, stylizowanych bateriach. Na nowoczesne baterie w retro łazience nie ma miejsce. Dobrym rozwiązaniem będą baterie chromowane lub mosiężne – najlepiej z pięknie zdobionymi kurkami. W retro łazience na pewno nie może zabraknąć lustra w barokowej ramie. W roli oświecenia najlepiej sprawdzą się kinkiety ulokowane po bokach lustra oraz kryształowy żyrandol zawieszony na suficie. Jeśli w łazience występuje okno, warto zawiesić na nim firanki. Dodatkowo n parapecie można ustawić kwiaty. Dopełnieniem całości powinny być świece i kadzidła.