W dzisiejszym poście powrócimy do tematu podłogi. Na tapetę weźmiemy jednak rozwiązania nietypowe, oryginalne, może niekiedy zaskakujące. Bo przecież podłoga w łazience nie zawsze musi być oczywista. Nie zawsze musi być wyłożona płytkami ceramicznymi czy pokryta panelami. Doskonałym wyborem są również wykładziny, beton oraz żywica epoksydowa.

Wykładziny

Wykładziny wcale nie muszą kojarzyć się ze złym gustem. Te nowoczesne dostępne są w wielu ciekawych wzorach i kolorach, dzięki czemu pozwalają stworzyć wnętrze stylowe i przytulne. Niektóre modele wykładzin genialnie imitują inne materiały, jak drewno czy kamień. Są one odporne na wilgoć i działanie wody. Nie ma również problemów z utrzymaniem ich w czystości, ponieważ na podłodze nie mamy fug ani szczelin, w których mogłaby rozwijać się pleśń. A jeśli nie zwykła wykładzina, to może panele z korka? Materiał ten doskonale nadaje się do łazienki, choć trzeba przyznać, że rzadko kiedy jest w niej stosowny. A szkoda, bo korek nie odkształca się i nie odbarwia. Jest również odporny na grzyb, a co za tym idzie – bezpieczny dla naszego zdrowia.

Podłogi nietuzinkowe

Wiele osób decyduje się też na nietuzinkowe i niecodzienne rozwiązania. Jeśli chcemy mieć łazienkę inną niż wszystkie, oryginalną i zaskakującą, możemy postawić na podłogę betonową. Beton szczególnie dobrze sprawdzi się w łazienkach nowoczesnych, industrialnych. Jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia. Alternatywą dla betonu jest żywica epoksydowa. Prezentuje się ona tak samo ciekawie, aczkolwiek jest cieplejsza. Żywica może być mniej lub bardziej matowa. W żywicę mogą zostać wtopione również  rozmaite detale, co jeszcze bardziej podkreśli oryginalność wnętrza. Warto w tym miejscu dodać, że żywica epoksydowa jest łatwa w czyszczeniu i odporna na wilgoć.