Hiszpania to kraj, który zachwyca każdego! Słońce, flamenco, niebiańskie plaże, doskonałe wino i… architektura. Wszystko, co hiszpańskie jest nie do podrobienia, ale wszystko, co hiszpańskie jest świetną inspiracją. Jeśli weźmiecie przykład z hiszpańskich pomysłów, będziecie mogli cieszyć się łazienką oryginalną i przytulną jednocześnie.

Hiszpańskie kolory

Jak w przypadku większości stylów, tak i tutaj prym wiodą kolory. Hiszpańskie barwy są ogniste i wyraziste. Chcąc cieszyć się łazienką w stylu hiszpańskim, na takie właśnie kolory powinniśmy postawić. Dominować powinny czerwienie, granaty, żółcie i pomarańcze, które możemy nieco wyciszyć przy pomocy beżu. Na podłodze powinien znaleźć się kamień. A jeśli nie typowy kamień, to jasne płytki.

Hiszpanie nie boją się wzorów. Co ciekawe, bardzo często używają ich w nadmiarze. Mimo, że niektórzy mogą uznać to za kicz, to jednak ma to swój urok. Idąc tym tropem, powinniśmy wprowadzić do naszych hiszpańskich łazienek płytki we wzory zarówno florystyczne, jak i zwierzęce. Dobrym rozwiązaniem będą także płytki w „esy – floresy”. Wzorzyste płytki mogą pojawić się zarówno na podłodze, jak i ścianach. Nie bójcie się, że z czymś przesadzicie, bo w stylu hiszpańskim nie da się przesadzić.

Hiszpańskie meble i dodatki

Meble, jakie zagoszczą w hiszpańskiej łazience powinny być drewniane. Drewniane szafki, szafeczki, toaletki oraz półki. Te ostatnie mogą, a nawet powinny występować w liczbie mnogiej. Im więcej ich będzie, tym lepiej. Na ścianach możemy zastosować różnorakie mozaiki. Na rynku wybór jest ogromny. Nie zapomnijmy o stylowym oświetleniu i dużym lustrze. Lustro doskonale rozjaśni hiszpańską łazienkę i optycznie ją powiększy. Jako dodatki możemy zastosować palmę w doniczce, ozdobne ręczniczki bądź obrazki na ścianie.

Wanna czy prysznic? Tak naprawdę możemy zdecydować się i na jedno, i na drugie – w zależności od własnych preferencji. Jeśli zdecydujecie się na kabiny, to wybierzcie te na planie koła. Jeśli wybierzecie wannę, to niech ona będzie okrągła lub owalna.

W łazience utrzymanej w stylu hiszpańskim dobrze jest zdecydować się także na wszelkiego rodzaju łuki. Mogą one pojawić się na wejściem do łazienki lub nad łazienkowym oknem.