Baterie łazienkowe są bardzo ważnym elementem wyposażenia łazienki. Niestety, bardzo często ich wybór nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się to wydawać. Każdy z nas chce baterii idealnych i… niemal każdy gubi się w gąszczu propozycji znanych producentów. Jakie baterie do łazienki wybrać, aby korzystanie z nich codziennie przynosiło nam zadowolenie i satysfakcję? Tym zajmiemy się w dzisiejszym poście.

Blokada ciepła czy nowoczesna deszczownica?

Po pierwsze – odpowiedzmy sobie na pytanie: na czym najbardziej nam zależy? Czy priorytetem będzie blokada gorącej wody przed dziećmi, wymarzona deszczownica czy kurki kształtem nawiązujące do stylistyki retro? Każdy rodzaj niesie za sobą wiele zalet. Blokata gorącej wody doskonale sprawdzi się w domach, w których jest małe dziecko. Każdy rodzic wie, że lepiej chuchać na zimne… w tym przypadku chuchamy na gorące i chronimy dziecko przed oparzeniem. Deszczownica z kolei świetnie sprawdzi się w domach osób, które uwielbiają odpoczywać i regenerować siły pod prysznicem właśnie. Taka deszczownica zapewni maksimum przyjemności i wzniesie codzienną kąpiel na wyższy poziom.

Jedno czy dwuuchwytowa?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaką baterie wybrać, czy z jednym uchwytem, czy z dwoma. Kryterium wyboru powinno być tutaj proste. Jeśli posiadamy łazienkę nowoczesną, wybierzmy baterię jednouchwytową. Jeśli dysponujemy łazienkami klasycznymi lub retro, zdecydujmy się na baterie dwuuchwytowe. Ale uwaga! Decydując się na nie, koniecznie sprawdźmy rodzaj uszczelek, ponieważ powinny być silikonowe. Inne mogą być nieszczelne, a to grozi przeciekaniem i, w konsekwencji, wymianą całej armatury.

Ścienna czy stojąca?

Na rynku dostępne są obecnie baterie ścienne i stojące. Jakie wybrać? Ścienne z założenia montuje się w ścianie, dlatego też decydując się na ten rodzaj baterii, musimy liczyć się z tym, że trzeba będzie ją złożyć wcześniej, przed położeniem płytek, najlepiej jeszcze podczas wykonywania instalacji wodnej. Plusem tego rozwiązania jest ukrycie wszelkiej instalacji hydraulicznej, co przekłada się na większą estetykę wnętrza. Minusem baterii podtynkowych jest to, że w przypadku poważniejszej awarii, może czekać nas nieoczekiwane skuwanie płytek. Z kolei baterie stojące umieszczamy w specjalnych (fabrycznie wykonanych) otworach wanny lub umywalki. Tego typu baterie prezentują się bardzo efektownie, a jednocześnie są wygodne w codziennym użytkowaniu.