Jeszcze do niedawna spotkanie tapety w łazience było niemożliwe. Ta dość oryginalna ozdoba ścian była obecna w salonach i sypialniach, ale nigdy nie pojawiała się w łazience. Teren łazienki był objęty zakazem dla tapet. Dziś sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Tapety przestały gościć w salonach (zastąpiły je nowoczesne naklejki ścienne) i weszły do łazienek. Trzeba przyznać, że w tych łazienkach odnalazły się całkiem nieźle. Wyglądają stylowo i dodają smaczku każdej aranżacji. Świetnie sprawdzają się we wnętrzach klasycznych, retro i nowoczesnych. Niekiedy bardzo pomagają w uzyskaniu pożądanego efektu aranżacyjnego, np. gdy chcemy aby nasza łazienka wyglądała na typowo prowansalską, francuską lub była w 100% natural.

Tapeta – tapecie nierówna

Wybierając tapetę do łazienki pamiętajmy o tym, aby był to rodzaj dostosowany do tego pomieszczenia. W pomieszczeniach narażonych na wilgoć i podwyższoną temperaturę sprawdzą się tapety winylowe. Są wykonane z PCV, dzięki czemu są wodoszczelne i odporne na zabrudzenia. Dobrze znoszą dużą wilgotność, są zmywalne.

Do wyboru, do koloru

Tapeta z pewnością będzie oryginalnym dodatkiem do łazienki. W sklepach można znaleźć najróżniejsze wzory, łatwo więc znaleźć coś co będzie pasować do stylu i charakteru łazienki. Tapetę można wykorzystać zarówno jako podstawowy element wykończenia ścian w łazience, jak i jako akcent dekoracyjny położony na jednym fragmencie.

 Przy tapetowaniu całego wnętrza dobrze sprawdzą się tapety o delikatnych, niezbyt agresywnych wzorach. Nie przytłoczą pomieszczenia, tylko podkreślą jego styl. Ciekawie prezentują się wzory geometryczne: od delikatnych pasów w najróżniejsze kolory po zakręcone esy-floresy. Intensywne wzory lub ciekawe, wyraziste motywy to doskonały pomysł jeśli tapetę położonymi tylko w jednym miejscu. Interesującą propozycją jest też tapeta o niecodziennej fakturze, dzięki której całe wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru.