Długa kąpiel to prawdziwe zbawienie, szczególnie po ciężkim dniu. Taki seans nie tylko uspokaja, koi nerwy i relaksuje, ale także ma zbawienny wpływ na nasze spięte mięśnie. Woda uspokaja, a jednocześnie pozwala naładować akumulatory. Aby kąpiel była w pełni udana warto zadbać nie tylko o odpowiednie kosmetyki, ale również akcesoria. W łazience nie powinno zabraknąć kilku ważnych elementów wyposażenia, które mogą uczynić kąpiel jeszcze przyjemniejszą. Tak, to możliwe! Co może się przydać? Oto kilka propozycji.

Akcesoria użytkowe

Kąpiel powinna być przyjemna, a także bezpieczna. O tym ostatnim mało kto myśli. A przecież w wannie nietrudno o poślizgnięcie się i zrobienie sobie krzywdy. Dlatego też zawsze warto zaopatrzyć się w matę antypoślizgową. Te gumowe gadżety wyglądają dziś naprawdę przyzwoicie. Dzięki temu, że są dostępne w różnych wzorach, kolorach, a nawet i kształtach, łatwo dopasować je do wyposażenia łazienki i ogólnego jej charakteru. Maty antypoślizgowe są szczególnie mile widziane w łazienkach, z których korzystają i w których kąpią się dzieci oraz osoby starsze.

Na pewno przydatna będzie zasłonka prysznicowa. Dzięki niej łatwiej utrzymamy nienaganny porządek w swojej łazience. Woda podczas kąpieli nie zaleje nam podłogi, co niestety często się zdarza, jeśli takowej zasłony nie posiadamy.

Nie zapomnijcie też o zabezpieczeniu przestrzeni przy wannie. Dla bezpieczeństwa, warto położyć na podłodze dywanik łazienkowy, który nie tylko uchroni przed poślizgnięciem się podczas wychodzenia z wanny, ale także (przy okazji) posłuży za izolację od zimnych płytek.

Akcesoria z kategorii: przyjemności

Podczas kąpieli warto zadbać o odpowiedni klimat. Wówczas seans w wodzie jest jeszcze przyjemniejszy, co tylko przekłada się na jeszcze lepsze samopoczucie. Co może się przydać? Na pewno świece zapachowe lub bezzapachowe, jeśli mamy zbyt małą łazienkę i zapach mógłby dusić zamiast umilać czas. Przydatna będzie też muzyka. Tutaj zdecydowanie sprawdzą się specjalne radyjka łazienkowe – odporne na działanie wilgoci i bezpośredni kontakt z wodą. Równie ważne jest nastrojowe światło. Poza świecami zapachowymi, możemy pokusić się o niewielkie lampioniki lub latarenki. Fajnym rozwiązaniem są też halogeny, w których można regulować natężenie światła. I na koniec – płatki róż. Warto dodać je do kąpieli. Dzięki temu będziemy mogły poczuć się jak prawdziwe księżniczki.