Praktycznym i bardzo funkcjonalnym wyposażeniem łazienki jest grzejnik – drabinka. Może on pełnić nie tylko funkcję grzewczą, ale także suszarki na mokrą bieliznę czy wieszaka na ręczniki. Drabinka w łazience sprawdza się o wiele lepiej niż tradycyjny grzejnik. Odpowiednio dobrana na wnętrza, może też być jego elementem dekoracyjnym.

Jeden przedmiot do wielu zadań

Drabinki łazienkowe pełnią rozmaite funkcje: ogrzewają pomieszczenie, służą za wieszak oraz za suszarkę. Podłączone do centralnego ogrzewania to rodzaj kaloryfera. Minus jest taki, że swoją funkcję grzewczą pełni tylko wtedy, kiedy mamy w domu włączone ogrzewanie. Latem, kiedy piec jest wyłączony, drabinka nie działa. Jeśli chcemy mieć drabinkę, która będzie grzać na nasze zawołanie i kiedy tylko jej potrzebujemy, powinniśmy zdecydować się na model elektryczny. W razie potrzeby drabinkę podłączamy do gniazdka i gotowe!

niebieski grzejnik drabinka

Nie tylko białe i nudne

Jeszcze kilka latem temu standardem były drabinki białe, bo innych modeli nie produkowano. Dziś wybór jest o wiele większy i możemy wybrać grzejnik w kolorze jaki tylko nam się podoba. Na pewno ciekawym rozwiązaniem są drabinki czerwone i czarne, które fajnie dopełnią białą przestrzeń oraz drabinki zielone, które idealnie pasują do modnych w tym sezonie szarych łazienek. Dla fanów żywych barw dostępne są drabinki różowe, pomarańczowe, niebieskie, itp.

A może na wysoki połysk

Grzejnik na wysoki połysk? A czemu nie! Jeśli mamy łazienkę utrzymaną w stylu glamour, taki grzejnik będzie mile widziany. Chromowane grzejniki prezentują się naprawdę designersko, chociaż ich koszt nie należy do najniższych – ceny zaczynają się od 300 zł w górę. Możemy wybierać pośród różnych modeli w różnych odcieniach: srebrnych, satynowych, grafitowych, a nawet czarnych.

Sprawdź również: Designerskie umywalki