Soft loft to bardzo popularny w ostatnim czasie trend w urządzaniu wnętrz – również łazienek. Bazuje on na inspiracjach pofabrycznymi budynkami. Wnętrza aranżowane na soft loft są z reguły dość surowe i minimalistyczne. Jak urządzić łazienkę w stylu soft loft, aby oprócz designerskiego wyglądu miała też praktyczne zastosowanie?

O czym powinniśmy pamiętać?

Kwintesencją stylu soft loft są wystające ze ściany lub sufitu kable oraz widoczne uzbrojenia. To właśnie one najbardziej oddają urok prawdziwego, pofabrycznego stylu. Łazienka w stylu soft loft powinna być przede wszystkim prosta i funkcjonalna. Przesadne dekoracje nie są tu mile widziane. Surowy beton i cegła to materiały, które najbardziej pasują do tej stylistyki. Można je zastąpić płytkami imitującymi naturalny beton lub kafelkami wyglądającymi jak cegła. W łazience soft loft mile widziane będą również elementy metalowe i szklane.

Idealne kolory

Łazienki w stylu soft loft są zazwyczaj utrzymane w szarej tonacji. Ale oczywiście nie jest to jedyna propozycja. Mogą być również białe z elementami czerni. Również szarości możemy przełamać akcentami białymi i czarnymi. Mile widziane będą także elementy w odcieniu starego złota lub miedzi.

Meble i dodatki

W aranżacji łazienki w stylu soft loft ważną rolę pełnią nieliczne meble i dodatki. Ich wybór powinien być dokładnie przemyślany, bowiem nie ma tu miejsca na przypadkowość. Każdy detal musi dokładnie współgrać z ogólnym charakterem wnętrza. Dobrym pomysłem w łazience soft loft będzie na pewno wolnostojąca wanna. Jeśli zechcemy mieć prysznic, warto wybrać model przeszklony bez brodzika. Jeśli umywalka to tylko ta na metalowej konsoli. Jeśli szafki to drewniane. Ciekawą propozycję stanowią także metalowe regały i etażerki. Świetny efekt zapewnią też lustra – albo w masywnej metalowej ramie, albo surowe bez ramy.

wnętrze soft loft

Oświetlenie soft loft

W łazienkach soft loft najlepiej sprawdzą się nowoczesne i minimalistyczne oprawy. Ciekawym rozwiązaniem zapewniającym oryginalny efekt będą też odsłonięte edisonowskie żarówki i lampy stylizowane na oświetlenie prosto z fabryk. Moim osobistym faworytem są masywne lampy na metalowych łańcuchach. Wyglądają obłędnie i dodają charakteru!