Wolicie wannę, czy prysznic? Ja zdecydowanie obstaję za kabiną prysznicową. Wynika to głównie z mojego stylu życia. Ciągle gdzieś biegnę, pędzę, lecę, tak więc nigdy nie mam czasu na wylegiwanie się w wodzie. Jedyne na co mogę sobie pozwolić to szybki prysznic. Poza tym jestem zwolenniczką ochrony środowiska i ekonomicznego trybu życia, w które prysznic wpisuje się idealnie. Nie da się ukryć, że mając kabinę prysznicową w domu, płaci się o wiele mniejsze rachunki, niż mając wannę.

Nie da się też ukryć, że przy małych łazienkach kabiny prysznicowe są rozwiązaniem o wiele bardziej praktycznym i funkcjonalnym, niż wanny. Dzięki temu, że zajmują mniej miejsca, nie przytłaczają przestrzeni.

Kabina prysznicowa SIGMA (źródło: www.nomi.pl)

Kabina prysznicowa SIGMA (źródło: www.nomi.pl)

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej nie jest taki prosty, jak mogłoby się to wydawać. Jeśli kabina ma być idealna, musi spełniać kilka wymogów. Po pierwsze w małej łazience niedobrze będzie prezentować się kabina duża kwadratowa lub prostokątna. Niewygodna będzie również kabina z drzwiczkami otwieranymi na zewnątrz. Doskonale za to spisze się model narożny półokrągły, najlepiej o wymiarach 80×80 lub 90×90 z drzwiami rozsuwanymi na boki, dokładnie taki, jak chociażby kabina prysznicowa SIGMA.

Planując zakup kabiny prysznicowej do małej łazienki warto wziąć pod uwagę również materiał wykończeniowy, który pozwoli optycznie powiększyć niewielki metraż. Na pewno idealnym wyborem będzie kabina ze szklanymi drzwiami. Szklana powierzchnia nie tylko powiększy przestrzeń, ładnie ją rozświetli, ale także doda łazience eleganckiego i nowoczesnego charakteru. Jeśli za przezroczystymi szklanymi drzwiami będziecie czuć się mało komfortowo, możecie wybrać model kabiny ze szkła mlecznego lub przydymionego.

Kabina prysznicowa SIGMA Grafit (źródło: www.nomi.pl)

Kabina prysznicowa SIGMA Grafit (źródło: www.nomi.pl)

Warto także zwrócić uwagę na detale i szczegóły wykończenia wybranej kabiny. Zawiasy, rączki i zawieszki mają naprawdę istotne znaczenie dla ogólnej aranżacji wnętrza. Pamiętajcie, aby najmniejsze nawet detale były wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapewnią wygodne użytkowanie i trwałość produktu.

Jeśli już wybierzecie idealny dla siebie prysznic pamiętajcie, aby w miarę możliwości nie instalować go naprzeciwko drzwi wejściowych. Dlaczego? Bo wtedy mała łazienka wyda się jeszcze mniejsza.