Nie od dziś wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach. Bardzo często wystarczy wnieść do wnętrza jakiś drobiazg lub dwa, by zupełnie odmienić jego aranżację. Odpowiednio dobrane akcesoria łazienkowe są idealnym dopełnieniem ogólnego wystroju wnętrza.

Jednym z dodatków, który na pozór wydaje się być banalny, a tak naprawdę odgrywa dość istotną rolę w naszej łazience jest wieszak na ręczniki. Po jaki najlepiej sięgnąć? Najlepiej po taki, który ładnie połączy funkcje użytkowe z dekoracyjnymi. Na pewno po taki, który swoim designem będzie pasować do reszty wyposażenia, zwłaszcza do koloru baterii umywalkowych i prysznicowych lub wręcz przeciwnie, będzie tworzyć z nimi ciekawą kontrę.

Wieszak do łazienki (źródło: www.nomi.pl)

Wieszak do łazienki (źródło: www.nomi.pl)

Jeśli posiadacie łazienkę wyłożoną drewnem, zdecydujecie się na wieszak wykonany ze stali nierdzewnej, najlepiej w kolorze srebra lub złota. Drewno lubi tego typu połączenia i dzięki nim pomaga stworzyć naprawdę przytulne wnętrze. Jeśli zaś wasza łazienka jest na wskroś nowoczesna, a więc wyłożona minimalistycznymi płytkami lub surowym kamieniem, zdecydujcie się na wieszak do łazienki wykonany z materiału sztucznego (np. plastiku), koniecznie w jakimś żywym i mocnym odcieniu.

Kupując wieszaki do łazienki warto postarać się o to, aby nie przesadzić z ich ilością. Wieszak to taki element wyposażenia wnętrza, którego nie może być ani zbyt mało, ani też zbyt dużo. Zawsze powtarzam, że lepiej jest postawić na jakość, a nie na ilość.

Wieszak do łazienki na ręczniki (źródło: www.nomi.pl)

Wieszak do łazienki na ręczniki (źródło: www.nomi.pl)

Stojący wieszak do łazienki (źródło: www.nomi.pl)

Stojący wieszak do łazienki (źródło: www.nomi.pl)

Co do wielkości i rodzaju wieszaka, to zasada jest jedna. Przy okazji małych wnętrz stawiamy na wieszak wiszący, a więc taki, który nie będzie nam zajmował miejsca na podłodze, nie będzie wadził, ani przeszkadzał. Przy okazji łazienek dużych i przestronnych można pozwolić sobie już na coś więcej, a więc na wieszaki stojące. Oczywiście zawsze najlepiej jest zakupić wieszak jak najbardziej klasyczny. Dlaczego? Bo jeśli zechcecie zmienić aranżację własnej łazienki, nie będziecie musieli kupować nowego wieszaka. Proste i nieskomplikowane formy sprawdzą się zawsze, bez względu na styl i charakter wnętrza.

Ja osobiście najbardziej lubię wieszaki wiszące na ścianie. Według mnie są one najbardziej wygodne i funkcjonalne. Gdzie najlepiej zawiesić taki wieszak? Jeden z pewnością przyda się zaraz obok wanny lub prysznica. Będziecie mogli zawiesić na nim nie tylko ręcznik kąpielowy, ale także szlafrok. Prawda, że brzmi wygodnie? Drugi wieszak bez wątpienia przyda się tuż obok umywalki.