Wyposażenie małej łazienki może być wyzwaniem, ale… nie musi. Jeśli odpowiednio przygotujemy się do zakupu właściwych mebli, wszystko uda się na 100%. Wbrew pozorom mała łazienka może być tak samo funkcjonalna i przestronna jak ta duża. Wystarczy tylko postawić na meble, które nie zagracą przestrzeni, a optycznie ją powiększą.

Z małymi przestrzeniami najczęściej utożsamia się jasne barwy z nieśmiertelną bielą na czele. Jest to słuszne podejście, jednakże do takiej bazy warto wprowadzić kolorowe akcenty tak, żeby łazienka nie była zbyt nudna i monotonna. Optyczne właściwości przypisuje się błękitom oraz soczystym zieleniom. Wybrane meble powinny mieć prostą i czystą formę.

Szafka wisząca (źródło: www.nomi.pl)

Szafka wisząca (źródło: www.nomi.pl)

Nie zastawiajcie podłogi

W małej łazience można zaplanować meble od podłogi aż po sam sufit. Można też sprytnie wykorzystać wszelkie wnęki i narożniki. Doskonałym rozwiązaniem są szafki łazienkowe wiszące, które nie zabierają miejsca na podłodze. Tego typu szafki możecie zamontować na całej długości ściany lub nad umywalką i wanną. Dobrze jest też sięgnąć po szafki wiszące pod umywalką, które sprawdzą się do przechowywania kosmetyków, środków czystości lub ręczników. Jeśli przy wejściu do łazienki będziemy widzieć jak najwięcej wolnej podłogi, wówczas nasza łazienka wyda nam się większa, niż jest w rzeczywistości.

Sięgajcie po chłodne barwy

Pamiętajcie, że w małej łazience należy unikać dużych i ciężkich mebli, które niepotrzebnie zajmują przestrzeń i bardzo ją przytłaczają. Zamiast wymyślnych kompletów mebli wybierzcie proste i minimalistyczne szafki łazienkowe, najlepiej w chłodnych odcieniach bieli, szarości lub błękitu. Dlaczego akurat takie kolory, a nie inne? Bo tylko one sprawiają, że ściany optycznie się oddalają, dając wrażenie przestrzeni w małej łazience.

Szafka wisząca z lustrem (źródło: www.nomi.pl)

Szafka wisząca z lustrem (źródło: www.nomi.pl)

Postawcie na połysk i lustrzane tafle

Mała łazienka lubi połysk i wszelkie błyszczące materiały, które genialnie odbijają światło i ładnie powiększają wnętrze. Dlatego też kupując szafki do swojej łazienki sięgnijcie po takie, które delikatnie połyskują, jak np. te z oferty NOMI (zobacz – szafki łazienkowe). Śmiało możecie wybrać także szafki łazienkowe, które posiadają fronty z lustra.