Łazienka jest w dzisiejszych czasach traktowana jako coś więcej, niż tylko pomieszczenie służące do codziennej higieny. Coraz częściej traktowana jest jak elegancki pokój służący do relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu. Co za tym idzie, ma być efektowna, stylowa i przytulna. Podążając za współczesnymi trendami, ma też być przestronna, ascetyczna, minimalistyczna i funkcjonalna.

Musicie wiedzieć, że nawet najlepiej urządzona łazienka nie będzie prezentowała się dobrze, jeśli będzie panować w niej bałagan. Dlatego też planując jej kształt i funkcje, powinnyśmy przewidzieć miejsce osobne na ręczniki, kosmetyki i gadżety codziennego użytku. Nie wiem jak wy, ale ja nie lubię jak różnego rodzaju bibeloty plączą się po łazience lub znajdują się na widocznym miejscu. Wychodzę z założenia, że to, co znajduje się w łazience powinno być owiane nutką tajemnicy. Jaki więc sposób przechowywania rzeczy wybrać, aby połączyć przyjemne z pożytecznym?

Pudełko uniwersalne (źródło: www.nomi.pl)

Pudełko uniwersalne (źródło: www.nomi.pl)

Współcześnie dostępne rozwiązania oferują szereg możliwości wykorzystania przestrzeni. Bo tak oto mamy zarówno typowe meble łazienkowe, jak również rozmaite półki i schowki zrobione w ścianie. Jeśli w waszej łazience (tak jak w mojej) nie ma miejsca na dużą liczbę mebli, proponuję wam pudełka plastikowe (zobacz pudełka plastikowe dostępne w ofercie NOMI). Doskonale zastąpią tradycyjne szafki, a przy tym genialnie spiszą się przy przechowywaniu ręczników, kosmetyków i innych niezbędnych w łazience bibelotów. Pudełka plastikowe mają to do siebie, że są funkcjonalne a jednocześnie bardzo estetyczne. Zapewniają swobodny dostęp do schowanych w nich przedmiotów, a jednocześnie ładnie porządkują przestrzeń. Pozwalają wprowadzić do wnętrza ład i porządek. I co najważniejsze – nie zajmują tyle miejsca, ile klasyczne szafki lub komody.

Dzięki temu, że plastikowe pudełka są obecnie dostępne w rozmaitych kolorach i wzorach nie musimy chować ich po szufladach. Z powodzeniem możemy ustawić je na widoku bez obaw, że zagrożą ogólnej aranżacji wnętrza. Osobiście bardzo lubię tego typu pudełka i chętnie zastępuję nimi nieco oklepane już wiklinowe kosze lub drewniane skrzyneczki. Mam poczucie, że plastikowe pudełka są bardziej nowoczesne, przez co świetnie prezentują się w każdej łazience. Dzięki temu, że możemy je kupić w rozmaitych rozmiarach mamy ogrom możliwości…

Pudełko uniwersalne, np. do przechowywania ręczników (źródło: www.nomi.pl)

Pudełko uniwersalne, np. do przechowywania ręczników (źródło: www.nomi.pl)

Pudełka wypełnione kolorowymi kosmetykami, jak również produktami do codziennej pielęgnacji  ciała możecie śmiało ustawić zarówno na parapecie, o ile oczywiście macie okno w łazience, jak również na podłodze, przy wannie czy pod szafką umywalkową. Nawet gdy będą ustawione jeden na drugim, nadal będą prezentować się interesująco. Stojąc na otwartych półkach lub na podłodze (jak u mnie) będą wyglądały ładnie, a dostęp do kosmetyków będzie niemal tak samo dobry, jak do tych bez pojemników. Dla mnie plastikowe pudełka to numer jeden w uporządkowaniu przestrzeni i nadaniu jej estetycznego wyglądu. a wy, dacie się skusić?