Prysznic stanowi główny element wyposażenia większości łazienek. Doskonale sprawdza się w łazienkach małych, w których każdy wolny centymetr jest na wagę złota. Świetnie sprawdza się także w łazienkach dużych i przestronnych, gdzie może stanowić uzupełnienie wanny. Prawda jest taka, że większość z nas lubi prysznic – za jego funkcjonalność, wygodę i możliwość wzięcia szybkiej kąpieli przed pracą.

Współczesne prysznice coraz rzadziej przypominają smutne i pozbawione charakteru modele, z jakimi mieliśmy do czynienia jeszcze chwilę temu. Nowoczesny prysznic jest piękny, stylowy i oryginalny. Jego przeznaczeniem jest już nie tylko odgrywanie roli czysto użytkowej, ale także zdobienie wnętrza.

Numerem jeden wśród dekoratorów wnętrza są obecnie prysznice szklane we wzory. I trzeba przyznać, że nie jest to takie głupie rozwiązanie. Wzory na kabinach prysznicowych maskują zacieki i wszelkie inne zanieczyszczenia. Jeśli są lustrzane, powiększają optycznie łazienkę, a w niektórych można się nawet przeglądać. Dekory dają też poczucie intymności podczas kąpieli.

Obecnie dostępne na rynku kabiny mogą mieć na szklanych frontach bardzo ciekawe wzory. To m.in. fotografie, ale także lustra czy desenie chromowane. Tego typu motywy doskonale odnajdują się w łazienkach urządzonych w stylu loft. Modne są kabiny z motywami roślinnymi -idealne do łazienek glamour oraz kabiny z geometrycznymi kształtami, które świetnie spisują się we wnętrzach nowoczesnych.

Nowością wartą uwagi są prysznice z lustrami odpornymi na wodę. Niektóre modele mają nawet zwierciadła z powierzchnią zabezpieczoną przed powstawaniem zacieków. Z luster może być wykonana cała kabina albo tylko jej fragment – w zależności od indywidualnych preferencji i możliwości finansowych. Fajne jest to, że lustrzane kabiny prysznicowe świetnie zastąpią tradycyjne lustro na ścianie.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest