Zastanawialiście się ostatnio, co jest teraz najmodniejsze? Jaki trend zdominował nasze życie i nasze wnętrza? To eko, zwane też ekologią. Bycie ekologicznym jest teraz najbardziej pożądane. Warto w tym miejscu wspomnieć, że bycie eko to nie tylko eko odżywianie się czy eko ubieranie się. To także ekologiczne urządzanie wnętrz. Coraz chętniej i coraz częściej urządzamy wnętrza tak, aby jak najlepiej współgrały one ze środowiskiem naturalnym. Wracamy do natury i stawiamy na naturalne materiały. Łazienki ekologiczne nie tylko cieszą oko, ale także pozytywnie wpływają na nas samych. Wbrew pozorom, wyposażenie łazienek w ekologicznym stylu nie jest takie trudne. Wystarczy przestrzegać kilku zasad i gotowe.

Kolor i materiał

źródło: praktiker.pl

źródło: praktiker.pl

Łazienki w stylu eko wymagają zastosowania odpowiedniej kolorystyki. Najmilej widziane są wszelkie odcienie ziemi, z brązami i beżami na czele. Dobrym rozwiązaniem jest też wprowadzenie do wnętrza odcieni zieleni oraz delikatnych błękitów. Jeśli chodzi o materiały, to dominować powinno drewno. Tuż obok niego, w eko łazience powinien pojawić się kamień oraz len. Fajnym pomysłem jest też wiklina. Zastosowana w postaci dodatków, wniesie do wnętrza świeżość i naturalność. Wszelkie plastikowe bibeloty nie są mile widziane w eko łazience. Oczywiście nie wszystkie elementy niezbędne w łazience są dostępne w wersji eko. Wyposażenie łazienek eko bez baterii umywalkowych, natryskowych, prysznica, umywalek czy misek ustępowych nie byłoby kompletne, dlatego w tym przypadku dozwolone są elementy wykonane ze stali nierdzewnej, szkła lub ceramiki. Jeśli chodzi o baterie to fajnym pomysłem są te w odcieniach czerni, które przypominają naturalny kamień. Jeśli chodzi o prysznic, to warto skusić się na kabinę prysznicową ze wzorkami roślin lub kwiatów. Elementów wyposażenia łazienki szukajcie na stronie praktiker.pl

Meble i akcesoria

źródło: praktiker.pl

źródło: praktiker.pl

Wyposażenie łazienek ekologicznych opiera się na zastosowaniu mebli prostych i nieskomplikowanych w formie. Najbardziej pożądane są meble z wysokogatunkowego drewna, pozbawione zdobień, ozdobników i rzeźbień. Miły dla oka efekt zapewnią meble wykonane z wikliny i bambusa.

Podłoga

Podłoga odgrywa ważną rolę w aranżacji eko łazienki. Najlepiej jeśli podłogę pozostawimy w stanie surowym. W tym przypadku godnym uwagi materiałem będzie beton. A jeśli nie beton czy kamień, to może nieheblowane deski? Ważne, aby efekt końcowy był jak najbliższy naturze i wyglądał jak najbardziej naturalnie. Wszelkie płytki i inne super nowoczesne rozwiązania nie są mile widziane w ekologicznych łazienkach.

Dodatki

Wyposażenie łazienek ekologicznych nie będzie kompletne bez odpowiednio dobranych akcesoriów. To one decydują o końcowym efekcie i charakterze wnętrza. To one dodają wnętrzu smaczku. Jakie gadżety będą najbardziej odpowiednie w łazience ekologicznej? Na pewno wszelkie drewniane skrzynie, skrzyneczki, wiklinowe kosze na kosmetyki, ozdobne kamienie i kamyki, a także muszle i świece – oczywiście tylko te naturalne, wykonane z wosku pszczelego. Genialnym rozwiązaniem są też drewniane skrzynie, które można wykorzystać do przechowywania ręczników. Świetnie prezentują się także drewniane drabiny, które mogą spełniać rolę wieszaka. Fajnym dodatkiem będą również drewniane pojemniczki na mydło lub na szczoteczki do zębów.

Przeczytaj także Łazienka w stylu francuskim