pomalowania na biało cegła w łazience

Cegła to w ostatnim czasie jeden z najmodniejszych i najbardziej efektownych materiałów wykończeniowych na ściany. Jest nieco surowa, ale potrafi być też przytulna. Jest szalenie stylowa, nietuzinkowa, oryginalna. Zastosowana na ścianie, potrafi odmienić całe wnętrze i wnieść do niego wyrazisty charakter. Cegła pozwoli wyczarować w łazience klimat pofabrycznego loftu. Pomoże również nadać łazienkowemu pomieszczeniu rustykalny urok.

Nie tylko czerwony jak cegła…

Cegła kojarzy się nam głównie z czerwienią lub kolorem pomarańczowym. Jednakże jest ona bardziej wszechstronna i wbrew ogólnym skojarzeniom, może przybierać różne barwy, a co za tym idzie – prezentować różne oblicza. Może być biała i szara. Może też być czarna lub pomalowana na każdy inny kolor. Prawdziwą cegłę z powodzeniem mogą zastąpić płytki ceramiczne imitujące cegły lub płytki ceglane. Te ostatnie w swoim wyglądzie są nie do odróżnienia! Od klasycznej cegły różni je jedynie grubość, a tym samym waga materiału.

Cegła na ścianie w łazience

Ceglane ściany w łazience są odporne na zabrudzenia. Niestraszna im wilgoć i różnice temperatur, więc świetnie nadają się do łazienki. Najfajniejsze jest to, że wchodząc do łazienki, nikt nie spodziewa się cegieł na ścianie. Takie wykończenie ściany robi wrażenie, zaskakuje. Z chropowatą ścianą łazienki ładnie będzie kontrastować gładka umywalka i szafki. Fajnym dodatkiem do ceglanej ściany będzie lustro w eleganckiej, rzeźbionej ramie. Dobrym partnerem do ceglastej ściany będzie też podłoga z płytek drewnopodobnych. Jeśli w łazience cegła ma być motywem przewodnim, warto dobrać do niej neutralne kolory i materiały, jak chociażby jasne (białe lub beżowe) płytki do strefy prysznicowej.