Biel i czerń to duet, który nigdy nie wyjdzie z mody. Jest szykowny, elegancki i szalenie stylowy. Jest też ponadczasowy i uniwersalny. Pasuje do wnętrz dużych i małych. Do każdego wnętrza wnosi niepowtarzalny klimat i charakter. Po biel i czerń można sięgnąć na wiele sposobów. Jeśli macie małą łazienkę, najważniejszy akcent połóżcie na biel, a czerń wykorzystajcie w postaci dodatków i detali, które dodadzą smaczku aranżacji. Jeśli Wasza łazienka jest duża i przestronna, możecie szaleć do woli. Osoby, które nie boją się wyzwań, mogą postawić na łazienkę niemalże w wydaniu total black, z niewielkimi akcentami białymi. Stylowo będą prezentować się łazienki pół na pół, np. góra na biało, dół na czarno lub prawa strona w kolorze czarnym, a lewa – białym. Ładnie prezentować się będzie czarno-biała szachownica, którą można użyć zarówno na podłodze, ścianach, jak i suficie. Fajnie wyglądać będą także biało-czarne pionowe pasy, które nieco wydłużą wnętrze.

Biel i czerń lubią złoto

Duet bieli i czerni dobrze czuje się w towarzystwie złotych dodatków. Od zeszłego sezonu, złote akcenty są też szalenie modne. Póki co nic nie zapowiada ich zmierzchu, dlatego warto na nie postawić. Złote baterie, koszyki na kosmetyki i inne złote gadżety będą świetnie wyglądały w biało-czarnej łazience.

Biel i czerń lubią kwiaty

Zwolenniczki romantycznych uniesień, zamiast złota, powinny wybrać motywy kwiatowe, od których nieśmiertelny duet również nie stroni. Zwolennikom skrajnej nowoczesności proponuję pozostawić biel i czerń samym sobie, wybrać proste formy, chromowane baterie i minimalną ilość dekoracji.

Uwaga na oświetlenie

 Pamiętajcie, że zastosowanie czerni we wnętrzach wymaga zastosowania odpowiedniego oświetlenia. Dlatego też wszędzie tam, gdzie obecna jest czerń, musi znaleźć się element świetlny. Jeśli czarne są ściany, powieście na nich jakieś fajne lampki. Jeśli czarna jest podłoga, możecie sięgnąć po listwy ledowe. Jeśli czarne są meble, możecie uciec się do zastosowania oświetlenia meblowego. Są to maleńkie halogeny, które pięknie rozświetlają powierzchnie.