Jeszcze do niedawna pokoje kąpielowe kojarzyły się z nowoczesnymi apartamentami i okazałymi rezydencjami. Dziś taki pokój może mieć każdy z nas. Nie potrzebujemy wielu metrów kwadratowych, aby urządzić wnętrze, któremu bliżej będzie do pokoju kąpielowego, aniżeli do tradycyjnej łazienki. Wystarczy tylko zadbać o odpowiednie detale i gotowe. W końcu nie od dziś wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach 🙂 

W przeciwieństwie do tradycyjnej łazienki, pokoje kąpielowe są bardziej eleganckie i wysublimowane. Atmosfera, jaka w nich panuje sprzyja błogiemu relaksowi i odprężeniu, a nie tylko szybkiemu umyciu zębów czy rąk. Relaksacyjny charakter wnętrza w dużej mierze jest uzależniony od jego wyglądu, zwłaszcza wystroju. I znowu… w przeciwieństwie do klasycznej łazienki, pokój kąpielowy powinien być przestrzenią bardzo przytulną i ciepłą, często ubraną w eleganckie tkaniny, z dużą ilością naturalnego światła. Zamierzony efekt osiągniemy urządzając pokój kąpielowy podobnie do sypialni. Z tą tylko różnicą, że zamiast łóżka, w pokoju kąpielowym główną rolę będzie grała wanna.

Zazwyczaj w klasycznych łazienkach nie ma czegoś takiego, jak szezlong czy dekoracyjne fotele. Jeśli elementy te wniesiemy do wnętrza łazienkowego i ustawimy je w rzucających się w oczy miejscu, wówczas osiągniemy zamierzony efekt. Zamierzony efekt osiągniemy również wtedy, gdy elementy typu ubikacja i bidet ukryjemy w dyskretnym miejscu. Fajnym rozwiązaniem, który zmieni naszą łazienkę w pokój kąpielowy będzie dyskretne nagłośnienie. To dzięki niemu zbudujemy we wnętrzu niepowtarzalny klimat i wyjątkową atmosferę.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Wracając do wanny… Powinna być ona główną gwiazdą pokoju kąpielowego, a co za tym idzie, powinna być umiejscowiona na samym środku pomieszczenia. Oczywiście jeśli wanny nie da się umieść pośrodku pokoju, może ona śmiało stanąć pod jedną ze ścian. Wanna powinna być piękna i stylowa. Najlepiej gdy będzie wolnostojąca: nowoczesna lub stylizowana na dawną epokę, w zależności od ogólnego zamysłu wystroju. Przy wannie wolnostojącej efektownie prezentować się będzie bateria wyprowadzana bezpośrednio z posadzki. Jeśli dysponujecie pokaźną łazienką, możecie również rozważyć montaż sauny fińskiej. Jedną z centralnych „postaci” w naszym pokoju kąpielowym jest także umywalka. Szalenie modnym, a jednocześnie funkcjonalnym i praktycznym rozwiązaniem są dwie umywalki ustawione tuż obok siebie: zarówno dla niej, jak i dla niego.

Urządzając pokój kąpielowy należy pamiętać także o takich detalach, jak ściany i podłogi. W przeciwieństwie do tradycyjnej łazienki, w pokoju kąpielowym pierwszeństwo powinna mieć farba w delikatnej, najlepiej pastelowej kolorystyce. Płytki, nawet te najbardziej eleganckie są z natury zimne. Farba z kolei podkreśla salonowy charakter wnętrza i prezentuje się elegancko. Jeśli chodzi o podłogi, to najlepszym materiałem będzie naturalne drewno, które jest bardzo przytulnym materiałem wykończeniowym. Długie drewniane deski będą stanowiły wytworne tło dla wolnostojącej wanny.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Co do samej kolorystyki to na pewno dobrze jest postawić na jasne barwy. Ciepła śmietanka czy delikatny wrzos dodadzą wnętrzu nutki romantyzmu i luksusu. Nagromadzenie bieli sprawi, że wnętrze będzie wyglądało dość sterylnie, a jednocześnie bardzo stylowo i wytwornie. Ciekawym pomysłem będzie też nagromadzenie czerni ze złotymi elementami, które doda wnętrzu charakteru glamour.

Nie zapominajcie też o takich dodatkach, jak zasłonki na okno, narzuta na szezlong lub fotele, dekoracyjne poduszki czy puszyste dywany lub dywaniki. W pokoju kąpielowym mile widziane są również zdobione lampy, które wniosą do wnętrza nutkę luksusu i pałacowego charakteru.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest