Włochy od dawien dawna słynęły z doskonałego stylu i wyjątkowego wyczucia smaku. Włoskie wnętrza od dawien dawna uchodziły i nadal uchodzą za kwintesencję niewymuszonej elegancji. I mimo, że Włosi słyną z dość wybuchowego charakteru, to jednak jeśli chodzi o urządzanie wnętrz, potrafią go poskromić. Włoskie wnętrza wydają się być bardzo spokojne i przemyślane. Nie brakuje w nich koloru, ale wszystko jest bardzo wysmakowane. Mam wrażenie, że włoskie wnętrza są poniekąd takie, jak włoskie jedzenie. Na pozór wyglądają „zwyczajnie”, ale jeśli przyjrzeć im się z bliska, to widać w nich rękę artysty.

Łazienka utrzymana we włoskim stylu to łazienka będąca spełnieniem marzeń. Z jednej strony jest miejscem, w którym dbanie o codzienną higienę jest niezwykle komfortowe. Z drugiej zaś jest oazą spokoju, w której można rozpieścić zmysły i oddać się błogiemu lenistwu po ciężkim dniu. Jeśli chcecie do swojej łazienki zaprosić włoskiego ducha, musicie zadbać o kilka detali.

Klasyczna elegancja

Kluczem do sukcesu w urządzaniu włoskim wnętrz jest trzymanie się klasycznej elegancji. Jeśli chodzi o ściany i podłogi to dobrze jest postawić na oszczędność i minimalizm. Strzałem w dziesiątkę będą duże i błyszczące płytki. Możecie postawić na płytki designem przypominające marmur lub wybrać modele w odcieniach czerni, bieli lub modnej ostatnio szarości. To samo można zrobić ze ścianami. Wyjątkiem może być jedynie ściana nad umywalką, na której zagości lustro. Ją możecie wyróżnić w szczególny sposób i np. wyłożyć mozaiką gresową.

Jeśli chodzi o umywalkę i wannę to opcje są dwie. Możecie je zabudować lub pozostawić wolnostojące. Decydując się na zabudowę, wykorzystajcie naturalne surowce, jak np. drewno. Pozostawiając je wolnostojące, zadbajcie, aby były pięknie wykończone. Sięgnijcie po umywalkę w niestandardowym kształcie lub wannę na ozdobnych nóżkach.

Całość dopełnijcie eleganckimi meblami i dodatkami. We włoskiej łazience nie może zabraknąć stylowych maleńkich kinkietów, które wprowadzą do wnętrza niepowtarzalny nastrój i elegancję. Dozwolone są wszelkiego rodzaju toaletki na ozdobnych nóżkach lub wytworne fotele zamiast tradycyjnych stołków. Dozwolone są również ozdobne zasłony, o ile w łazience jest okno.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Wyważona kolorystyka

Włosi są wierni tradycyjni. Jednakże od czasu do czasu lubią też zaszaleć. Urządzając łazienkę we włoskim stylu z powodzeniem możecie połączyć tradycję z nowoczesnością. Większą część wnętrza utrzymajcie w stonowanych – jasnych kolorach, a tylko jednym elementem przełamcie pozorną monotonię. Jeśli zdecydujecie się na łazienkę w odcieniach szarości, jedną ze ścian pomalujcie na czerwono. Jeśli większość wnętrza jest biała, niewielka jego część może być np. w pasy. To w jakim kolorze one będą – będzie zależało już tylko od Waszej inwencji twórczej. Kontrast możecie też zastosować wprowadzając do wnętrza wzorzystą podłogę – o ile oczywiście reszta ścian jest gładka.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Przeczytaj koniecznie W stylu królewskim… czyli co, jak i z czym