Gres to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią czerpać energię z przyrody, jak również korzystać z jej kojącej mocy. Wspaniale sprawdza się w różnych wnętrzach, jednakże w łazience prezentuje swoje najpiękniejsze oblicze. Prawda jest taka, że zarówno gres polerowany, jak i szkliwiony pozwoli stworzyć wnętrze, które nie tylko zachwyci, ale także podniesie jakość codziennego życia.

Każdy gres (polerowany i szkliwiony) ma uniwersalne zastosowanie, dzięki czemu świetnie sprawdza się nie tylko na podłodze, ale i na ścianach. Co więcej, gresy są szalenie praktyczne w utrzymaniu. Nawet po długim okresie użytkowania zachowują swój elegancki wygląd i przez cały czas wyglądają jak nowe.

Gres Paradyż (źródło: www.nomi.pl)

Gres Paradyż (źródło: www.nomi.pl)

Największą zaletą gresu jest dostojny, niemalże pałacowy design. Żadne płytki nie zapewnią nam takiego efektu, jak gres. To dzięki niemu nasza łazienka zyska wyjątkowy charakter i szyk. Ten w wydaniu polerowanym wspaniale lśni, przez co optycznie powiększa i ładnie rozjaśnia przestrzeń. Co za tym idzie, genialnie spisuje się w łazienkach małych, które nie grzeszą imponującym metrażem.

Decydując się na gres do łazienki, warto zainwestować w dwa jego rodzaje. Na ścianę dobrze jest położyć płytki polerowane, na podłogę zaś gres reliefowany z wyżłobionymi bruzdami antypoślizgowymi. Pamiętajcie aby do łazienek małych i o ograniczonej przestrzeni położyć płytki w jasnej kolorystyce, które optycznie powiększą małą przestrzeń i dodadzą jej lekkości. Do łazienek przestronnych możecie już śmiało sięgnąć po płytki w odcieniach ciemniejszych. Modne w tym sezonie są wszelkie odcienie szarości, czerni i brązów.

Gres Paradyż Antes Brown (źródło: www.nomi.pl)

Gres Paradyż Antes Brown (źródło: www.nomi.pl)

Mimo, że gres jest materiałem odpornym na działanie czynników zewnętrznych, to jest także podatny na zabrudzenia i zachlapania. Dlatego też przed rozpoczęciem użytkowania takiego gresu należy go zabezpieczyć impregnatem do gresów. Dobrze zakonserwowany gres wystarczy już tylko czyścić wodą i delikatnym detergentem.

Gres szkliwiony porcelana Paradyż (źródło: www.nomi.pl)

Gres szkliwiony porcelana Paradyż (źródło: www.nomi.pl)

Po jaki dokładnie gres sięgnąć? Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów płytek, w rozmaitych wzorach i kolorach. Osobiście mogę wam polecić gres Paradyż – producenta, który jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Płytki Paradyż wyróżniają się wspaniałą kolorystyką i doskonałą jakością. Są trwałe, odporne na uszkodzenia i niezawodne. Doskonale sprawdzają się zarówno w roli użytkowej, jak i dekoracyjnej.