Każdy, kto przynajmniej raz w życiu kupował płytki łazienkowe wie, że od nadmiaru wzorów i kolorów może zakręcić się w głowie. Podoba nam się wszystko i jednocześnie nic. O ile w przypadku dużych łazienek wybór płytek nie jest dużym problemem, o tyle w kwestii łazienek małych trzeba się już nieco bardziej nagimnastykować. Łazienki o małym metrażu są bardziej wymagające. Na mniej rozwiązań się godzą, aniżeli łazienki duże i przestronne. Wybór płytek łazienkowych do małego wnętrza musi być dokładnie przemyślany i przeanalizowany. Nie zawsze wystarczy kierować się poczuciem stylu i gustu… Czasami potrzeba czegoś więcej….

Na co zwrócić uwagę kupując płytki łazienkowe do małej łazienki?

Kolor

Małe wnętrza kochają jasne barwy, które optycznie powiększają przestrzeń i nie przytłaczają jej. Idealnymi rozwiązaniami są chłodne biele, beże, apetyczne wanilie, szarości, błękity, jasne zielenie, blade fiolety i pudrowe róże. Doskonałym rozwiązaniem są też ciepłe odcienie piasku, które idealnie komponują się z nowoczesnym sprzętem.

Płytka podłogowa Cersanit (źródło: www.nomi.pl)

Płytka podłogowa Cersanit (źródło: www.nomi.pl)

Eksperci polecają również, aby w małych łazienkach wykorzystywać płytki odbijające światło. Osobiście polecam wam błyszczące płytki łazienkowe Cersanit, które prezentują się niezwykle szykownie i elegancko. Dodają wnętrzom nutki prestiżu i luksusu.

Płytka ścienna Cersanit (źródło: www.nomi.pl)

Płytka ścienna Cersanit (źródło: www.nomi.pl)

Jeśli monochromatyczne kolory wydają się wam zbyt nudne, możecie zdecydować się na małe szaleństwo. Odpowiednio przemyślany kontrast potrafi zdziałać cuda. Może optycznie wydłużyć i poszerzyć łazienkę, a także ją „podnieść”. W celu stworzenia kontrastów idealnych możecie sięgnąć na przykład po płytki łazienkowe Cersanit.

Wzornictwo

Prawda jest taka, że bogato zdobione płytki łazienkowe w małych wnętrzach męczą oczy i wprowadzają zbędny chaos, dlatego należy z nich zrezygnować. Dużo lepszym rozwiązaniem są płytki gładkie, bez przesadnego zdobnictwa. Miłą dla oka alternatywą dla deseni są płytki o wyraźnej fakturze. Urozmaicają przestrzeń, a jednocześnie nie zmniejszają łazienki.

Rozmiar

Zacznijmy od tego, że wbrew pozorom rozmiar płytek nie ma znaczenia. Jeśli kiedykolwiek słyszeliście, że do małej łazienki powinniście wybierać wyłącznie małe płytki, to jak najszybciej o tym zapomnijcie. W małych wnętrzach doskonale spisują się także płytki w dużych rozmiarach. Co ciekawe, to właśnie dzięki dużym płytkom, mała łazienka wydaje się być większa, niż w rzeczywistości. Wielkie formaty dają jednolitą, spokojną, a co za tym idzie, iluzorycznie większą płaszczyznę.

Na koniec mała ciekawostka… Łazienkę możemy powiększyć nie tylko wybierając do niej płytki łazienkowe w odpowiedniej kolorystyce, czy o odpowiednim rozmiarze. Małą łazienkę powiększymy również dzięki umiejętnemu położeniu płytek. Jeśli chcecie poszerzyć wnętrze, wówczas prostokątne płytki połóżcie poziomo. Jeśli zaś zależy wam na optycznym podwyższeniu wnętrza, te same płytki połóżcie pionowo. I gotowe!

Jeśli zainteresują was płytki łazienkowe Cersanit (mnie skradły one serce), zapraszam was do odwiedzenia sklepu budowlanego NOMI.