Szukacie ciekawych rozwiązań na piękne i nietuzinkowe ściany w łazience? Zamiast malowania ścian kolorową farbą, wolicie inne smaczki? Postawcie na tapetę! Wiem, że niektórym pomysł ten może wydawać się dość dziwny, gdyż do tej pory tapety zarezerwowane były wyłącznie do dekoracji ścian w salonie i sypialni, ale uwierzcie mi, że jest on jak najbardziej sprawdzony.

Tapeta łazienkowa z dnia na dzień staje się produktem coraz bardziej popularnym. Coraz więcej osób decyduje się po nią sięgnąć i ozdobić nią przestrzeń łazienkową. Nic w tym dziwnego, gdyż tapeta sprzyja ładnemu, oryginalnemu, a jednocześnie estetycznemu wystrojowi. Osobiście uważam, że jest ona najlepszą alternatywą dla tradycyjnych płytek, betonu, czy drewna, które już jakiś czas temu nieco nam się opatrzyły i znudziły. Co ciekawe, taka tapeta niesie za sobą wiele innych korzyści, niż tylko dekoracyjne. Świetnie maskuje wszelkie nierówności ścian, jest łatwa w montażu, a do tego bardzo przystępna cenowo. Przy minimum wysiłku, zapewnia maksimum efektu.

Wysoka jakość oraz atrakcyjne wzornictwo oferowanych produktów z pewnością zadowolą każdego, kto poszukuje niekonwencjonalnych rozwiązań do swojej łazienki. A ponieważ żadna tapeta sama na ścianie nie będzie się trzymała, polecam również odwiedzenie kategorii z klejami do tapet.

Tapeta w łazience

Tapeta łazienkowa

Oczywiście do łazienki nie można wprowadzić pierwszej lepszej tapety. Trzeba pamiętać, że łazienka jest miejscem, w którym panuje dość specyficzny klimat. Duża wilgotność i zmienność temperatur szybko zniszczyłyby tapety klasyczne, po które najczęściej sięgamy urządzając salon, czy sypialnię. Do łazienek stosuje się specjalne tapety: winylowe lub wykonane z włókien szklanych pokrytych lakierem lub farbą akrylową.

Jeśli miałabym wam coś doradzić, to postawiłabym na tapetę winylową. Dlaczego? Bo posiada ona warstwową budowę, która cechuje się dużą odpornością na światło i wodę. Można ją śmiało czyścić bez ryzyka uszkodzenia i zniszczenia powierzchni. Z tapet winylowych najlepsze są płaskie, o cienkiej i błyszczącej powłoce odpornej na zarysowania. Tapety spieniane mimo, że są grubsze, to jednak nie są już tak odporne na zarysowania, jak płaskie. Warto w tym miejscu wspomnieć również o tym, że tapety łazienkowe winylowe mogą mieć gładką lub strukturalną powierzchnię. Tapety ze strukturą świetnie imitują kamień, cegłę, a nawet i drewno.

Jeśli chodzi o tapety z włókna szklanego to są one trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Można je malować farbami do wnętrz. Można też śmiało czyścić z wszelkich zabrudzeń bez ryzyka uszkodzeń. Niestety, tego typu tapeta jest szalenie trudna do usunięcia ze ściany. Raz nałożona, zostaje na niej przez naprawdę długi czas. Co za tym idzie, wybór tej tapety powinien być dokładnie przemyślany, gdyż później nie będzie już odwrotu.

Niemniej ważne jest to, aby tapeta była ładna, ciekawa i przykuwająca uwagę. Co za tym idzie, proponuję wam sięgnąć po tapety z motywami roślinnymi, które od jakiegoś już czasu cieszą się niezwykłą popularnością i pozwalają stworzyć własną mini dżunglę. Modne są także tapety w pasy, zwłaszcza te w wydaniu black&white. Poza tym, że wniosą do wnętrza nutkę luksusu, to jeszcze dodatkowo to wnętrze optycznie wydłużą lub poszerzą.