Utrzymanie nienagannej czystości i higieny w łazience to nie lada wyzwanie. Plamy z mydła, zacieki z wody czy osadzający się kamień potrafią spędzić sen z powiek. Okazuje się jednak, że nie musimy codziennie biegać ze szmatkami czy co 5 minut zbierać gromadzący się kurz, aby nasza łazienka była perfekcyjnie czysta. Wystarczy znać kilka trików i po problemie!

Kurz w łazience

Aby łazienka była zawsze czysta, armaturę i meble łazienkowe warto przecierać przy pomocy jednorazowego ręcznika nasączonego sprayem typu multisurface. Warto to robić każdego dnia, po porannej toalecie. Cała operacja nie jest czasochłonna, gdyż zajmie nie więcej niż 2-4 minuty!

Zacieki na bateriach łazienkowych

Usuwanie zacieków z baterii bywa bardzo kłopotliwe. Dlatego też lepiej im zapobiegać aniżeli później z nimi walczyć. Najprostszym sposobem na to, aby baterie pozostawały wolne od zacieków jest systematyczne ich przecieranie. Nie chodzi tu jednak o gruntowne porządki każdego dnia. Wystarczy tylko bezpośrednio po kąpieli wytrzeć baterie (jeszcze jak są mokre) i po problemie. W ten sposób zacieki nie będą miały szansy utrwalić się na baterii, a co za tym idzie – nie będziemy musieli szczególnie z nimi walczyć. Czynność ta zajmuje dosłownie chwilę, a dzięki niej baterie łazienkowe są suche i błyszczące.

Osad na ceramice łazienkowej

Zmorą w twojej łazience są osady z mydła powstające na wannie lub umywalce? Problem ten nie będzie istniał, jeśli po skorzystaniu z umywalki od razu wytrzesz ją do sucha. A jeśli nie chce ci się ciągle wycierać umywalki, możesz raz na jakiś czas przetrzeć ją mieszaniną octu i wody.

Świeży zapach w łazience

Aby utrzymać świeży zapach w łazience warto zainwestować w dobre odświeżacze powietrza. Fajną opcją są też patyczki zapachowe, które przy okazji pełnią rolę dekoracyjną. Dobrym pomysłem na utrzymanie świeżości jest także stosowanie kostek toaletowych, które będą uwalniać zapach przy każdym spłukaniu wody.