Światło odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu i naszym domu. Bez światła nie funkcjonujemy jak należy. Nasze samopoczucie bez światła jest o wiele gorsze. Brak odpowiedniego światła odpowiada również za podatność na depresję. Dlatego tak ważne jest doświetlenie wnętrz w domu. W szczególności tyczy się to łazienki – miejsca, w którym spędzamy dość dużo czasu, rozpoczynamy dzień, i w którym chętnie wypoczywamy po ciężkim dniu. Czy twoja łazienka jest odpowiednio oświetlona? A jeśli nie, to czy wiesz jak ją doświetlić? Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi.

Doświetlamy łazienkę

Każdą łazienkę można skutecznie oświetlić i doświetlić. Również mała łazienka może być dobrze oświetlona. Wystarczy tylko sięgnąć po kilka trików. Jednym z najczęściej stosowanych są lustra, która pełnią w łazience kilka ról – zdobią wnętrze, służą do przeglądania się, optycznie powiększają przestrzeń i ładnie ją rozświetlają. Najlepsze są lustra o płaskiej formie – bez ram i nawiązujące do architektury pomieszczenia.

Inne ciekawe rozwiązanie stanowią świetliki tunelowe. Przydają się w ciemnych pomieszczeniach, w których nie da się zainstalować okien. A ponadto wyróżniają się nowoczesnym designem. Poza tym warto zainwestować w meble o połyskującej powierzchni. Połysk, w przeciwieństwie do matu, dodatkowo odbija światło, dzięki czemu wnętrze wydaje się być jaśniejsze.

Można też postawić na oświetlenie szafek i gablot znajdujących się w łazience. I oczywiście minimum dwa rodzaje światła. Poza światłem głównym, konieczne jest zainstalowanie światła po obydwu stronach lustra zawieszonego nad umywalką.