Niby zwykła rzecz, a jednak nieodpowiedni jej wybór może zaburzyć całą aranżację i przytłoczyć wnętrze. O czym mowa? Oczywiście o kabinie prysznicowej – ulubionym elemencie wyposażenia łazienki ludzi zabieganych i zapracowanych. Ponad połowa społeczeństwa nie wyobraża sobie życia bez kabiny prysznicowej. Zaledwie niemała część wybiera taką, która z wnętrzem tworzy spójną całość. 

Kabinę prysznicową powinniśmy dobierać pod względem naszych potrzeb, jak również wielkości wnętrza, choć w przypadku łazienek dużych tak naprawdę nie ma to większego znaczenia. Bardziej wymagające są łazienki małe, w których każdy wolny centymetr jest na wagę złota. Aby łazienka była funkcjonalna, wygodna i jednocześnie przyjemna w użytkowaniu, warto skusić się na kabinę prysznicową półokrągłą. Dwie ściany takiej kabiny stanowią przylegające do siebie ściany łazienki, zwykle wtedy wyłożone ceramicznymi płytkami lub innym odpornym na działanie wody materiałem, pozostałe są ze szkła lub tworzywa. Taka kabina doskonale wkomponuje się w jeden z kątów waszej łazienki i nie będzie zajmować zbyt dużo miejsca. Dodatkowo opływowy jej kształt sprawi, że wnętrze nabierze lekkości i nie będzie przytłoczone.

półokrągła kabina z hydromasażem (źródło: nomi.pl)

półokrągła kabina z hydromasażem (źródło: nomi.pl)

Jeśli zechcecie optycznie powiększyć niedużą łazienkę, zdecydujcie się na półokrągłą kabinę w całości wykonaną z przezroczystego szkła. Odbijające się w nim światło da wrażenie, jakby łazienka była o wiele większa, niż ma to miejsce w rzeczywistości.

Jeśli posiadacie naprawdę małą łazienkę, obowiązkowo wybierzcie kabinę z drzwiami rozsuwanymi, a nie otwieranymi na zewnątrz. W ten prosty sposób zaoszczędzicie miejsce i przyczynicie się do podniesienia funkcjonalności wnętrza.

kabina półokrągła ze szkła grafitowego (źródło: nomi.pl)

kabina półokrągła ze szkła grafitowego (źródło: nomi.pl)

Fakt, półokrągłe kabiny prysznicowe najlepiej sprawdzają się w łazienkach o niewielkiej powierzchni użytkowej, co nie oznacza, że nie można zastosować ich w łazienkach dużych i przestronnych. W okazałych wnętrzach mogą one być genialnym uzupełnieniem wyposażenia, w którym główną rolę gra wanna. W końcu nie każdy ma ochotę na codzienne długie kąpiele. Czasami szybki prysznic jest czymś, o czym marzymy bardziej.

Duże wnętrze, w którym jest już wanna na pewno chętnie przyjmie kabinę prysznicową. Jeśli nie ma potrzeby oszczędzania na wielkości kabiny, warto zdecydować się na model, w którym kąpiel będzie mogło brać więcej osób, niż tylko jedna.