Mała łazienka wymaga przemyślanej aranżacji. Często trzeba nieźle się nagimnastykować, aby wszystko ładnie ze sobą grało i jeszcze było funkcjonalne. Jedynym słusznym rozwiązaniem do małej łazienki jest kabina prysznicowa. Owszem, jak ktoś się uprze to i wannę zmieści, ale niekoniecznie będzie to wanna wygodna w użytkowaniu. Prysznic to prysznic. Nie potrzebuje dużo miejsca i nie przytłacza przestrzeni.

Jaka kabina będzie idealna?

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej nie jest taki prosty jak się wydaje. Po pierwsze w małej łazience niedobrze będzie prezentować się kabina duża kwadratowa lub prostokątna. Niewygodna będzie również kabina z drzwiczkami otwieranymi na zewnątrz. Doskonale za to spisze się model narożny półokrągły – najlepiej o wymiarach 80×80 lub 90×90 z drzwiami rozsuwanymi na boki.

Planując zakup kabiny prysznicowej do małej łazienki warto wziąć pod uwagę również materiał wykończeniowy. Na pewno idealnym wyborem będzie kabina ze szklanymi drzwiami. Szklana powierzchnia nie tylko powiększy przestrzeń, ale także ładnie ją rozświetli i doda wnętrzu eleganckiego charakteru. Nie musicie wybierać kabiny ze szkła przezroczystego. Jeśli wolicie zapewnić sobie odrobinę więcej prywatności, wybierzcie kabinę ze szkła mlecznego. Fajnym rozwiązaniem będzie też szkło przydymione.

Jeśli już wybierzecie idealny dla siebie prysznic pamiętajcie, aby w miarę możliwości nie instalować go naprzeciwko drzwi wejściowych. Dlaczego? Bo wtedy mała łazienka wyda się jeszcze mniejsza.