Dziś na tapetę weźmiemy wieszaki na ręczniki. Dlaczego? Bo to właśnie tego typu drobiazgi tworzą łazienkę i decydują o jej charakterze. Poza tym takie gadżety są istotnym elementem wyposażenia każdej łazienki. Obok zastosowania praktycznego, wieszaki spełniają również rolę dekoracyjną. Bardzo często mały z pozoru wieszak robi nam całe wnętrze. Dlatego też, jego wybór powinien być dokładnie przemyślany! 

Wieszaki na ręczniki powinniśmy wybierać nie tyko pod względem ogólnej aranżacji wnętrza, ale także (a może przede wszystkim) pod względem wielkości łazienki. O ile w małych łazienkach powinniśmy zastosować subtelne niewielkie haczyki, o tyle w łazienkach dużych możemy pokusić się już od odrobinę szaleństwa. Ale po kolei…

Wieszaki do małej łazienki

Mybaze - wieszak podwójny Bain (źródło: www.mybaze.com)

Mybaze – wieszak podwójny Bain (źródło: www.mybaze.com)

Mała łazienka ma to do siebie, że każdy wolny centymetr jest tu na wagę złota. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem są wieszaki do zamontowania na ścianie, takie, które nie będą utrudniały poruszania się, a jednocześnie załatwią sprawę z ręcznikami. W zależności od stylu, w jakim zaaranżowana jest wasza łazienka, możecie wybrać klasyczne i minimalistyczne wieszaki, jak również stylizowane. Fajne propozycje takich wieszaków znajdziecie na MYBAZE – moim ulubionym portalu z prawdziwymi perełkami dekoracyjnymi.

Do łazienek w stylu skandynawskim, który to jest obecnie największym i najbardziej pożądanym trendem w wyposażaniu wnętrz idealnie sprawdzą się wieszaki białe, proste, nieskomplikowane w wyrazie i delikatnie postarzane. Do łazienek rustykalnych najlepsze będą wieszaki z motywami ludowymi lub z namalowanymi kwiatkami. Zarówno jedne, jak i drugie znajdziecie na MYBAZE.

Mybaze - wieszak ceramiczny (źródło: www.mybaze.com)

Mybaze – wieszak ceramiczny (źródło: www.mybaze.com)

Jeśli wasza łazienka skąpana jest w stylu nowoczesnym, musicie pomyśleć o chromowanych i minimalistycznych wieszakach, które idealnie wpiszą się w lekko chłodny trend.

Wieszaki do dużej łazienki

Duże łazienki to niekończące się pole do popisu. Jeśli macie to szczęście i posiadacie łazienkę o dość imponujących wymiarach, zapomnijcie o małych wieszaczkach! Skupcie się na tych okazałych, które nie będą tylko dodatkiem, a ważnym (jeśli nie najważniejszym) elementem dekoracyjnym.

Świetną propozycją są na pewno duże prętowe wieszaki na ręczniki, które śmiało można zamontować zarówno na ścianie, jak i drzwiach łazienkowych. Bardzo popularne są również obręcze na ręczniki, które w dużym wnętrzu wyglądają stylowo i oryginalnie.

Mybaze - drabina na ręczniki biała (źródło: www.mybaze.com)

Mybaze – drabina na ręczniki biała (źródło: www.mybaze.com)

Genialnym pomysłem są też specjalne stojaki na ręczniki oraz stylizowane taborety. Niekwestionowanym przebojem ostatnich czasów (zwłaszcza w łazienkach klasycznych, retro i skandynawskich) są półko-drabiny na ręczniki. Tego typu gadżety z powodzeniem zastąpią tradycyjne szafki i półki. Świetnie spiszą się jako miejsce do trzymania nie tylko ręczników, ale także drobnych akcesoriów łazienkowych i kosmetyków. Półko-drabiny poza samym wyglądem wyróżniają się też dużą funkcjonalnością. W każdej chwili można zmienić ich położenie, tym samym odświeżając wygląd łazienki. Specjalne półko-drabiny znajdziecie również na portalu MYBAZE.