Nowy rok – nowe trendy! Również te w aranżacji łazienek. Jak wiadomo, łazienki już jakiś czas temu przestały być jedynie funkcjonalnym pomieszczeniem służącym codziennej toalecie. Ich wystrój może zachwycać, a samo aranżowanie wnętrza być wdzięcznym zajęciem architektów, jak i amatorów. Jakie trendy będą obowiązywać w łazienkowej modzie w sezonie 2016?

Przytulna elegancja

Rok 2016 będzie stał głównie pod znakiem przytulności, elegancji i funkcjonalności. To właśnie te 3 czynniki będą miały za zadanie stworzyć łazienkę idealną. Modne aranżacje łazienek powinny łączyć zarówno wygodę, jak i elegancję oraz przytulność. Jeśli tego dopilnujemy, będziemy mogli cieszyć się łazienką komfortową w codziennym użytkowaniu, taką, która tylko sprzyja błogiemu relaksowi po ciężkim dniu i taką, w której chce się przebywać. A jeśli ma być przytulnie, to trzeba zrobić mały zwrot w stronę ciepłych materiałów. Zamiast modnych do tego czasu betonowych płytek, w tym roku sięgamy po drewniane okładziny, podłogi i dodatki. A jeśli nie drewno, to płytki, ale nie proste – tylko finezyjne i z fantazją! Najmodniejsze są płytki pokryte wzorami inspirowanymi patchworkiem, w bardzo pomysłowych wydaniach.

Najmodniejsze kolory łazienek

Modnym kolorem pozostaje czysta biel, która wbrew pozorom daje bardzo dużo możliwości. Przede wszystkim można ją łączyć z dowolnymi kolorami i w każdym wydaniu wygląda obłędnie. W tym roku biel przełamujemy akcentami żółtymi, pomarańczowymi i szarymi. Fanom klasyki polecamy połączenia bieli z czernią. Łazienki 2016 lubią również wzory. Modny jest wspomniany wcześniej patchwork, dzięki któremu możemy wpleść wielość barw oraz geometryczne wzory: kwadraty, koła, trójkąty.

Modna ceramika sanitarna

W 2016 roku prawdziwym hitem jest ceramika kolorowa. Niekwestionowanym hitem będzie błękitna wanna, czarna umywalka lub kolorowa miska ustępowa. Dla osób obawiających się o względy praktyczne przygotowane zostały propozycje malowane jedynie z zewnątrz, co wyklucza powstawanie uporczywych zacieków.

Modne baterie łazienkowe

W trendach na 2016 rok wśród baterii widzimy wyraźne zerwanie z nudnym już srebrem i chromowanym połyskiem. Na prowadzenie wysuwają się baterie w odcieniach złota i miedzi. Barwy te wniosą do łazienki nutkę luksusu i elegancji.