W ostatnim poście mówiliśmy sobie o urządzaniu małej łazienki i trikach, które pomogą optycznie powiększyć przestrzeń. Dziś znów wrócimy do tematu i dopowiemy sobie to i owo. Największą uwagę skupimy na wyposażeniu łazienki. Nie wiem czy wiecie, że w małej łazience ważną rolę odgrywa lustro. Ten niepozorny dodatek do łazienki, genialnie powiększa przestrzeń, szczególnie gdy zastosujemy go na całej ścianie. Ważne jest także wybranie właściwej ceramiki sanitarnej i odpowiednie zagospodarowanie podłogi.

  1. Lustro w małej łazience

Ważnym elementem wyposażenia małej łazienki jest lustro. Oczywiście można postawić tylko na jedno lustro nad umywalką, ale o wiele lepszych rozwiązaniem będzie zamontowanie dwóch tafli na przeciwległych ścianach.

biała mała łazienka z prysznicem walk in oddzielonym szybą w czarnych ramach z dużym poziomym lustrem powiększającym optycznie powierzchnię

źródło: www.pinterest.com

  1. Kabina prysznicowa bez brodzika

Z uwagi na brak miejsca częstą praktyką jest zamontowanie kabiny prysznicowej niż postawienie tradycyjnej wanny. Ale uwaga! Nie każda kabina prysznicowa da nam pożądany efekt końcowy. Aby uniknąć wizualnego podziału pomieszczenia, najlepiej zdecydować się na przezroczysty wariant oszklony bez brodzika. Taka kabina z łatwością zharmonizuje się w otoczeniem, nie przytłaczając go swoim rozmiarem.

beżowa mała łazienka z prysznicem walk in

źródło: www.pinterest.com

biało czarna mała łazienka z prysznicem bezbrodzikowym walk in

źródła: www.pinterest.com

  1. Wyposażenie o dużych gabarytach

Ceramika sanitarna o niewielkich wymiarach jest oczywistym wyborem przy aranżowaniu małej łazienki. Warto jednak być oszczędnym w wyposażaniu wnętrza i wybrać tylko to, co faktycznie jest niezbędne. I tak np. bidet jest fajnym rozwiązaniem, jednakże w przypadku małych łazienek należy z niego zrezygnować. Bez bidetu można żyć, zwłaszcza w małej łazience! To samo tyczy się umywalek. Zamiast dwóch małych – dla siebie i męża czy dzieciaków, lepiej zdecydować się na jedną większą. Również WC schowane w ścianie będzie lepszym rozwiązaniem w małej łazience. Przede wszystkim zostawi wolną przestrzeń na podłodze i pozwoli na zamontowanie półek nad muszlą.

  1. Wolna podłoga

We wnętrzach o ograniczonym metrażu warto zadbać o pozostawienie wolnej podłogi, na przykład dzięki zamontowaniu podwieszanego wyposażenia łazienkowego. Tego typu rozwiązanie nada przestrzeni lekkości i przejrzystości. Poza podwieszaną toaletą, warto postawić na wiszące meble. Zamiast tradycyjnych stojących szafek, lepiej wybrać szafki i schowki wiszące. Można też zamontować wiszące półki lub zrobić półki w ścianie.

mała łazienka z kabiną prysznicową schowaną za ścianką z podwieszoną muszlą klozetową

źródło: www.pinterest.com

mała łazienka z prysznicem walk in w kolorach neutralnych

źródło: www.pinterest.com