Królestwo za wannę, w wannie jak w królestwie – z książką, świecami, w pianie. Marzysz o wspaniałym pokoju kąpielowym, w którym wanna będzie stała na honorowym miejscu, a ty w  niej grać będziesz oczywiście pierwsze skrzypce? Wanna, olejki eteryczne, obok fotel, na który rzucisz miękki ręcznik i szlafrok… domowe SPA. W związku z tym absolutnie nie chcesz, by twoja wanna została wciśnięta pod ścianę, nie zasłużyła na to! Tylko czy to się da zrobić? Remont już tuż tuż, ty żyjesz marzeniami, ale może znowu wygra… szara rzeczywistość? Bez obaw, wszystko się da zorganizować, trzeba tylko sprawdzić kilka rzeczy i można planować odsunięcie wanny od ściany.

wanna wolnostojąca

Źródło: Pinterest

Przy dzisiejszych rozwiązaniach technologicznych coraz mniej jest rzeczy niemożliwych. Trzeba spełnić kilka warunków – wolnostojąca wanna jest na pewno technologicznie i hydraulicznie bardziej wymagająca. Marzenie o kąpielowym królestwie może być trudne do realizacji w bloku – zwłaszcza starego typu, gdzie instalacja wodno-kanalizacyjna jest umieszczona w jednym miejscu z bardzo ograniczonymi możliwościami jej przesuwania. Nie poddawaj się jednak, zaproś na spotkanie dobrego hydraulika, być może nie uda się przeprowadzić wanny na środek łazienki, ale umieścić ja w rogu, nieco odsuniętą od ściany już się uda. Łazienki w blokach są niewielkie, przemyśl więc dobrze swój plan, mała łazienka to przede wszystkim funkcjonalność, a nie wszystkie marzenia … są funkcjonalne i wygodne po ich realizacji.

wolnostojąca wanna

Źródło: Pinterest

Jeśli jednak budujesz swój dom lub robisz jego remont lub masz znacznie większe możliwości, możesz zaszaleć projektując swoje kąpielowe królestwo. Przede wszystkim na rynku masz dostęp do nieograniczonej wręcz oferty wanien wolnostojących, we wszystkich formach, kształtach, kolorach. Od bardzo tradycyjnego designu po ultranowoczesne rozwiązania. Zupełnie po królewsku.