Łazienka to dość specyficzny rodzaj wnętrza. Powinna być zaprojektowana i urządzona w taki sposób, aby nie tylko ładnie wyglądać, ale także zapewniać maksimum komfortu. W dobrze urządzonej łazience codzienne czynności stają się o wiele łatwiejsze. Jak wiadomo – nie ma wnętrza bez dodatków. W łazience zazwyczaj są to dodatki spełniające rolę użytkową. Mało kto decyduje się na dodatki służące tylko i wyłącznie do ozdoby. Korzystanie z takich gadżetów musi być więc funkcjonalne. Co za tym idzie, tego typu gadżety powinny być trwałe i wygodne w obsłudze.

Do czego zmierzam? Dziś podpowiem Wam jak przymocować do ściany dwa najważniejsze gadżety łazienkowe: wieszak i mydelniczkę tak, aby w żaden sposób nie obniżyć wartości estetycznej zamontowanych wcześniej płytek. Mój sposób na wieszak i mydelniczkę nie uwzględnia wiercenia ścian, montowania w nich haków, itp. Wszystko jest bezinwazyjne.

klej błyskawiczny Pattex

klej błyskawiczny Pattex

Żaden kafelek przy tym nie ucierpi. Sekretem montażu zarówno wieszaka, jak i mydelniczki (przy umywalce lub pod prysznicem) jest klej błyskawiczny PATTEX. Jego użycie jest szalenie wygodne i proste. Klej błyskawiczny ułatwia zamontowanie niezbędnej rzeczy i czyni to w mgnieniu oka. Już prościej być nie może. W takim razie do dzieła!

Montaż mydelniczki na ścianie

Zanim przejdziemy do klejenia, musimy najpierw odpowiednio przygotować nasz klej błyskawiczny. Aby był gotowy do użycia, musimy otworzyć kartusz, założyć dyszę i obciąć jej końcówkę obcinakiem. Następny krok polega na nałożeniu niewielkiej ilości kleju na tylną powierzchnię mydelniczki. Przyklejamy mydelniczkę do płytek i dociskamy je mocno przez około 20 sekund. Mydelniczkę pozostawiamy do wyschnięcia na 48 godzin. Po tym czasie możemy swobodnie z niej korzystać.

Ps. W identyczny sposób możecie zamontować lustro łazienkowe

Montaż wieszaka łazienkowego na ścianie

Zanim przejdziemy do montażu wieszaka na ścianie, najpierw zaznaczamy sobie długopisem dokładne miejsce, w którym chcemy żeby wisiał. Zanim przykleimy wieszak, możemy (a nawet powinniśmy) przetrzeć ścianę tak, aby była sucha. Jeśli wieszak montujemy na ścianie, na której nie ma płytek, dobrze jest wcześniej przetrzeć ją papierem ściernym. Podobnie jak w przypadku mydelniczki, na tylną powierzchnię wieszaka nakładamy niewielką ilość kleju błyskawicznego. Wieszak dociskamy do ściany i chwilę przytrzymujemy. Jeśli coś poszło nie tak, mamy 25 sekund na to, aby poprawić! Po 48 godzinach wieszak jest już gotowy do intensywnego służenia domownikom.