Dbając o higienę i czystość w łazience na pewno nie możemy zapomnieć o podłodze. Jest ona tak samo ważna jak toaleta, wanna czy brodzik prysznicowy. Podłoga w łazience każdego dnia bywa poddana zachlapaniu i zabrudzeniu. A to się rozleje woda z wanny, a to spadnie odrobina kremu lub mydła. Jak zatem zadbać o jej czystość? Podłogę w łazience najlepiej myć mopem. To wygodna i szybka metoda. Nie trzeba się schylać, ani moczyć rąk.

Jaki mop do łazienki wybrać?

Jeśli posiadasz w łazience podłogę wyłożoną kafelkami, terakotą lub glazurą, koniecznie wybierz mopa płaskiego. Model ten zapewnia świetną siłę docisku na całej powierzchni stopy mopa. Jeśli chodzi o materiał, to dobrze wybrać mopa wykonanego z mikrofibry lub bawełny. Zwłaszcza bawełniane zapewniają dobrą absorpcję cieczy. Genialnym wynalazkiem są mopy z włókna mikroatywnego. Czyszczą one bez potrzeby używania detergentów!

Dla osób, którym zależy na pełnej dezynfekcji czyszczonych powierzchni, idealnym wyborem będzie mop parowy. Szczególnie dobrze sprawdzi się on w dużych i przestronnych łazienkach. Dzięki właściwościom pary usuwa aż 99,9% bakterii, co stanowi również o czystości i bezpieczeństwie naszych pociech. Ponadto dzięki regulacji wydzielanej pary może być stosowany nie tylko na terakocie, ale również na każdym rodzaju powierzchni w domu.