Czerń jest nie tylko modna, ale także szalenie stylowa. W ostatnim czasie coraz częściej gości we wnętrzach naszych domów i mieszkań. O dziwo, genialnie odnajduje się również w łazience i to nie tylko tej dużej i przestronnej. Czerń z powodzeniem można wprowadzić do małych łazienek, bo w nich także potrafi prezentować się szykownie. Trzeba to jednak zrobić w sposób bardzo delikatny i wysmakowany. Źle wprowadzona czerń do niewielkiego wnętrza, jeszcze bardziej je przytłoczy.

Jak zastosować czerń w małej łazience? To proste. Malując w jej odcieniu tylko jedną ze ścian. W ten sposób dodacie łazience nutkę luksusu i elegancji, a jednocześnie przez nadanie głębi – optycznie ją oddalicie i zatrzecie rzeczywiste granice wnętrza. Zamiast czarnej farby, możecie także użyć czarnych kafelek. Te w wydaniu połyskującym wprowadzą do wnętrza nutkę glamour i dodatkowo rozświetlą przestrzeń.

Jeśli zależy wam na luksusowej łazience, czerń zestawcie ze złotem. Mogą to być złote dodatki lub złote baterie w umywalce. Złote mogą być także nóżki od wanny lub klamki. Złota wcale nie musi być zbyt dużo, aby wnętrze wyglądało na bogate. Czasami wystarczy tylko jeden drobny detal, by uzyskać pożądany efekt.

Chcąc uzyskać wnętrze tradycyjne i harmonijne – na tle czarnej ściany zastosujcie białe elementy.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Jakie są plusy zastosowania czerni w łazience?

Malując jedną ze ścian w kolorze eleganckiej czerni, zyskacie piękne i nastrojowe wnętrze – w sam raz do relaksu po ciężkim dniu. Poza tym, taka czarna ściana pomoże wam poprawić proporce wnętrza i uczynić je bardziej idealnymi. Czerń to także doskonała podstawa i niezły punkt wyjścia dla ekstrawaganckiego wystroju. Na czarnym tle kolorowe lub złote dodatki prezentują się o wiele lepiej, niż na tle białym czy kremowym.

Jakie są minusy zastosowania czerni w łazience?

Wśród minusów można wymienić dwa, choć oczywiście nie są one regułą. Czerń na dłuższą metę może być przytłaczająca i męcząca. Na czarnej ścianie bardziej widać także różnego rodzaju zabrudzenia i zacieki.