Wiodącym trendem ostatnich czasów jest natura. Wszystko co ekologiczne, naturalne i nieprzetworzone staje się gorącym przedmiotem pożądania. Idąc tym tropem, dzisiejszy wpis postanowiłam poświęcić łazienkom urządzonym w stylu naturalnym. Ekologiczny, naturalny design konkuruje dziś z wieloma pomysłami na aranżacje łazienek: nowoczesnymi, ascetycznymi, rustykalnymi.

Styl naturalny czyli jaki?

Co wyróżnia styl naturalny, zwany przez niektórych ekologicznym? Przede wszystkim ciepłe naturalne kolory, z brązami i beżami na czele. Poza tym, naturalne materiały: drewno, bambus, wiklina. Odcienie brązów, które powinny dominować w łazienkach naturalnych nadadzą pomieszczeniu specyficznego ciepła. Pamiętajmy jednak, by ciemniejsze kolory nie zdominowały zupełnie przestrzeni. Potrzebne są też inne akcenty kolorystyczne: beżowa ceramika, piaskowe płytki. Z ciemnymi kolorami uważajmy w małych wnętrzach – tu lepiej sprawdzą się nie jako dominujące barwy, a jako uzupełnienie i kolorystyczne akcenty. W zależności więc od wnętrza – odwracamy proporcje.

Nie tylko ściany…

Kolory natury to jednak nie tylko ściany! W ostatnich latach na rynku pojawiły się meble łazienkowe w różnych odcieniach brązu i beżu. Świetnym pomysłem są także drewniane półki, marmurowe blaty czy płytki. Dużą rolę w ocieplaniu wnętrza mają też dodatki – tu mamy spore pole do popisu. Wiklinowe kosze z płótnem w środku, ceramika w kolorach natury, kamienie, muszle ozdobne czy suszone kwiaty i już nasza łazienka jest eko, a my odnajdujemy w niej spokój i odprężenie.